Šogad Latvijā plāno palīdzēt atlabt ap 120 ievainotiem ukraiņu karavīriem

Sabiedrība
LETA
Ievainota karavīra evakuācija Ukrainā
Foto: AP/Scanpix

Arī šogad Latvija plāno palīdzēt ievainotajiem ukraiņu karavīriem, turpinot uzsākto sadarbību starp Latvijas un Ukrainas slimnīcām, informēja Veselības ministrijā (VM).

Šogad Latvija varētu uzņemt ap 120 ukraiņu karavīrus.

Lai pārrunātu atbalsta sniegšanu karā cietušajiem Ukrainas karavīriem slimnīcās Latvijā rekonstruktīvās ķirurģijas saņemšanai, veselības ministre Līga Meņģelsone tikās ar mikroķirurgiem Olafu Libermani un Mārtiņu Malzubri, kuri vairākkārt devušies operēt karā ievainotos Ukrainā. Viņa uzsvēra, ka Latvija ir un būs atbalsts Ukrainas tautai, un jau pašlaik Latvija veselības aprūpes iestādes sadarbības līguma ietvaros sniedz atbalstu karā cietušajiem ukraiņiem.

Uzklausot mikroķirurgu ieteikumus, ministre plāno pārrunāt iespējas pilnveidot palīdzības sniegšanu stacionāros un rehabilitācijas iestādēs. Viņa uzsvēra, ka palīdzībai jābūt koordinētai un saskaņotai ar Ukrainas Veselības un Aizsardzības ministrijām.

2022.gadā Latvijā kopumā nogādāti un veselības aprūpes pakalpojumus Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS) un Nacionālajā rehabilitācijas centrā (NRC) "Vaivari" saņēmuši 130 karā cietušie Ukrainas karavīri.

RAKUS 43 ievainotie saņēmuši izmeklējumus, speciālistu konsultācijas, veiktas ķirurģiskas operācijas, pēcoperācijas rehabilitācijas pasākumi, nodrošināta medicīniskā aprūpe. Savukārt NRC "Vaivari" uzņēmuši 89 karavīrus, kā arī vairākus karadarbībā traumas guvušos civiliedzīvotājus.

NRC "Vaivari" karavīriem nodrošināja rehabilitāciju multiplu un kombinētu funkcionēšanas traucējumu gadījumos pēc politraumām ar centrālās un perifērās nervu sistēmas bojājumiem, arī muguras smadzeņu bojājumiem, komplicētiem kaulu lūzumiem, amputācijām, nodrošinot arī protezēšanu.

Dalies ar šo ziņu