Valdība sniegs finansiālu atbalstu plūdos cietušajai Jēkabpils novada pašvaldībai un iedzīvotājiem

Sabiedrība
LETA/Sargs.lv
plūdi
Foto: seržants Edgars Grundšteins/NBS

Valdība sniegs finansiālu atbalstu plūdos cietušajai Jēkabpils novada pašvaldībai un iedzīvotājiem, tā šodien pēc Krīzes vadības padomes sēdes apliecināja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš. Viņš norādīja, ka patlaban vēl ir pāragri spriest par plūdu nodarīto postu apjomu, taču, tiklīdz ūdens līmenis stabilizēsies, tiks veikti aprēķini un lemts valdībā par nepieciešamās finanšu palīdzības apjomu.

"Skatīsimies, kādas būs atbalsta iespējas gan katrai ministrijai, gan valdībai, un pieņemsim lēmumu par finansiālas palīdzības sniegšanu gan pašvaldībai, gan iedzīvotājiem," uzsvēra Kariņš.

Jau ziņots, ka Daugavā pie Jēkabpils no upes augšteces turpina nākt klāt jauni vižņi, applūst plašas teritorijas. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests kopš 8. janvāra izglābis 34 cilvēkus no applūdušajām teritorijām.

Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs ziņo, ka sestdien plkst.21.50 ūdens līmenis Daugavā pie Jēkabpils sasniedzis 8,81 metrus virs novērojumu stacijas nulles punkta. Nakts laikā ūdens līmenis nedaudz nokrities, taču aizvien pārsniedz sarkanā brīdinājuma kritēriju - 8,4 metru atzīmi.

Image
plūdi
Foto: seržants Edgars Grundšteins/NBS

"Sargs.lv" jau rakstīja, ka plūdu seku novēršanā un dambja nostiprināšanas darbos Jēkabpilī iesaistīti vairāk nekā 50 zemessargu un karavīru no Zemessardzes 3. Latgales brigādes 56. kaujas nodrošinājuma bataljona un 2. Vidzemes brigādes 54. kaujas atbalsta bataljona.

Kā norāda NBS komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš, arī 15. janvārī karavīri un zemessargi turpina sniegt atbalstu, kā arī pateicas Jēkabpils iedzīvotājiem par NBS pārstāvjiem sagādāto silto tēju un uzkodām.

Dalies ar šo ziņu