Bļodniece: Jāpaplašina NATO redzējums par civiliedzīvotāju aizsardzības plāniem

Sabiedrība
Sargs.lv
NATO
Foto: NATO Ātrās reaģēšanas korpusa Itālijā

12. oktobrī Aizsardzības ministrijas parlamentārā sekretāre Baiba Bļodniece Milānā, Itālijā piedalījās NATO Ātrās reaģēšanas korpusa Itālijā organizētājā ikgadējā seminārā “Eagle Eye 2022”, kas šogad bija veltīts cilvēku drošības un civiliedzīvotāju aizsardzības jautājumiem.

“Krievija vairs neslēpj, ka viens no uzbrukumu mērķiem ir civiliedzīvotāji. Ukrainas pieredze iezīmē konkrētus soļus, kā jau savlaicīgi varam pilnveidot mūsu aizsardzības plānus, lai ne tikai novērstu militārus draudus, bet glābtu pēc iespējas vairāk iedzīvotāju. Šie soļi nekavējoties jāsper reģionālā, nacionālā un arī starptautiskā līmenī,” seminārā uzsvēra B. Bļodniece.

Image
NATO
Foto: NATO Ātrās reaģēšanas korpusa Itālijā

Parlamentārā sekretāre starptautiskajā seminārā aplūkoja Ukrainas pieredzi civiliedzīvotāju aizsardzības jomā un iepazīstināja ar secinājumiem, kas ļaus attīstīt visaptverošas valsts aizsardzības sistēmu Latvijā, īpaši, medicīnas, civilās aizsardzības un sabiedrības informēšanas jomās.

Analizējot Ukrainas pieredzi, B. Bļodniece aplūkoja tādus jautājumus kā civilās aizsardzības patvertņu nodrošināšana, apziņošanas sistēmas modernizēšana, civilās aizsardzības jomas pilnveidošana pašvaldību līmenī, komunālo pakalpojumu nodrošināšanu krīzes situācijā, evakuēto iedzīvotāju izmitināšana, kara medicīnas attīstīšana, informatīvās telpas stiprināšana un citas jomas, kuru pilnveidošana ļaus stiprināt civiliedzīvotāju aizsardzību Latvijā.

Semināra “Eagle Eye 2022” lektoru vidū bija arī Sabiedroto spēku augstākās virspavēlniecības Eiropā, ASV armijas Āfrikas pavēlniecības, Turīnas Universitātes, Sarkanā Krusta Starptautiskās komitejas un citu iestāžu eksperti, semināram kopumā pulcējot vairāk nekā 100 dalībnieku no dažādām NATO struktūrvienībām.

NATO Ātrās reaģēšanas korpuss Milānā, Itālijā ir daudznacionāls augstas gatavības štābs, kas nepieciešamības gadījumā var operatīvi pārvietoties un uzņemties NATO spēku komandvadību NATO dalībvalstu teritorijā vai ārpus tās robežām, lai nodrošinātu Alianses kolektīvo aizsardzību.

Dalies ar šo ziņu