Aktuāli

Jelgavā, Dobelē, Liepājā un Kandavā notiks militārās tehnikas izstādes un lekcijas par militāro jomu

Sabiedrība
Sargs.lv
Militārās tehnikas izstāde
Foto: Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigāde

9. maijā, no plkst. 11.00 līdz 12.00, Jelgavā, Jelgavas tehnikuma teritorijā, 10.maijā Dobelē, Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošās vidusskolas teritorijā, 11. maijā Liepājā, Liepājas Valsts tehnikuma teritorijā un 12.maijā Kandavā, Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma teritorijā Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde kopā ar NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupu vadīs izglītojošas lekcijas audzēkņiem.

Savukārt vietējiem iedzīvotājiem Jelgavā, Dobelē, Liepājā un Kandavā minētajos datumos no plkst. 12.00 līdz 15.00 būs iespēja apmeklēt militārās tehnikas izstādes, atzīmējot NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas piecgadi.

Pirmajā lekcijas daļā jaunieši tiks iepazīstināti ar NATO organizācijas struktūru un lomu, kā arī ar  līdzšinējo sadarbību ar Sauszemes spēku Mehanizēto kājnieku brigādi. Otrajā lekcijas daļā brigādes pārstāvji informēs jauniešus par plašajām dienesta iespējām un aktuālajām vakancēm Nacionālajos bruņotajos spēkos.

Jau ziņots, ka 2016. gadā NATO samitā Varšavā NATO valstu un valdību vadītāji apstiprināja vienošanos par daudznacionālo bataljona līmeņa kaujas grupu izvietošanu Baltijas valstīs un Polijā. Jau 2017. gada 19. jūnijā Ādažu bāzē notika NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas (Enhanced Forvard Presence, eFP) sagaidīšanas svinīgā ceremonija. Kaujas grupas ir izveidotas un izvietotas Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Polijā ar mērķi veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses Austrumu flanga aizsardzību.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1500 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Islandes, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu īsā laikā reaģēt uz drošības izaicinājumiem.

Iedzīvotāju ievērībai!
Laikā no 9. līdz 12.maijam, lai nodrošinātu militārās tehnikas izstādes Jelgavā, Dobelē, Liepājā un Kandavā, pa autoceļiem pārvietosies sabiedroto valstu un Nacionālo bruņoto spēku militārā tehnika maršrutā Ādaži – Jelgava – Dobele – Liepāja – Kandava – Ādaži.
Bruņotie spēki aicina ar izpratni izturēties pret iespējamiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem.
Image
Infografika iedzīvotāju rīcībai, kad tovojas militārā tehnika

Dalies ar šo ziņu