Tiešraide: NBS un Aizsardzības ministrijas organizētās diskusijas no sarunu festivāla "Lampa"

Sabiedrība
Sargs.lv
Lampa

Sācies NBS un Aizsardzības ministrijas diskusiju maratons "Drošā telts" sarunu festivālā "Lampa" Cēsīs. Pirmajā diskusijā “Kā krīzi nepadarīt par ikdienu?” savos iespaidos par Covid-19 krīzes pārvarēšanu un gūtajām mācībām dalīsies aizsardzības ministrs Dr. Artis Pabriks, padomniece Norvēģijas karalistes vēstniecībā Rīgā un sociālantropoloģe Agnese Cimdiņa, Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas vadītājs, deputāts Andris Skride un Latvijas Bankas Padomes padomnieks Andris Strazds. Diskusiju vada aizsardzības nozares ziņu portāla “Sargs.lv” redaktors Kārlis Roķis.

 

Diskusijas tiešraide:

Divas dienas klātienē vai tiešraidē Latvijas armijas "Facebook" kontā varēsiet sekot līdzi notikumiem, piedalīties sarunās par militārās industrijas attīstību, zemessargu ikdienu un citām aizsardzības nozares aktualitātēm.

Nākamās diskusijas:

20.augustā

20.30-22.00 Diskusija “Vai dažādība ir sinonīms sašķeltībai?”

To vadīs komunikācijas zinātnes doktors Mārtiņš Kaprāns. Diskusija par to, kā atrast vienojošos elementus Latvijas valstiskumam, vienlaikus respektējot viedokļu, dzīvesveida un citas dažādības. Diskusijā piedalīsies Latvijas Universitātes Filozofijas un ētikas nodaļas docents Artis Svece, Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs, Sabiedrības integrācijas fonda Sekretariāta direktore Zaiga Pūce, kā arī politologs Konservatīvisma studiju centra direktors un Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes maģistrantūras diplomātijas programmas vieslektors Andis Kudors.

21. augustā

13.00-14.30 Diskusija “No cik gadiem bērni var šaut?”

Latvijas Televīzijas raidījuma “Gudrs un vēl gudrāks” vadītāja Kaspara Ozoliņa vadītā diskusija par valsts aizsardzības mācību, kurā piedalīsies Jaunsardzes centra direktors pulkvežleitnants Aivis Mirbahs, vecāku organizācijas “Mammamuntetiem.lv” vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa, Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītājs Nils Sakss Konstantinovs un Kuldīgas tehnikuma direktore Dace Cine.

14.30-16.00 Diskusija “Džentlmeņa MUI un DUI*”

Tajā žurnālista Ivo Butkeviča vadībā dažādu nozaru augsta līmeņa profesionāļi dalīsies pieredzē par savu pavadīto laiku Zemessardzē un kā to apvienot ar ikdienas darbu un personīgo dzīvi.

16.00-17.30 Diskusija “Militārā industrija piedāvā”

Tajā Aizsardzības ministrijas valsts sekretāra vietnieks Mārtiņš Paškēvičs, SIA “Latvijas Mobilais Telefons” viceprezidents mārketinga un biznesa attīstības jautājumos Ingmārs Pūķis, Latvijas Drošības un aizsardzības industrijas federācijas vadītāja Elīna Egle, medicīnas tehnoloģiju uzņēmuma “Exonicus” vadītājs Jānis Kondrāts un uzņēmuma “UAV Factory” vadītājs Konstantīns Popiks runās par mūsdienu militārajām inovācijām un uzņēmēju iespējām Latvijā.

17.30 -19.00 Diskusija “Uzvaras piemineklis – vai tam ir nākotne?”

Diskusiju vadīs Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas Drošības un stratēģiskās pētniecības centra vadošā pētniece Ieva Bērziņa un viedoklī dalīsies Latvijas Kara muzeja vēsturniece Barba Ekmane, teātra un kino režisore Krista Burāne, Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs, deputāts Rihards Kols un blogeris Ņikita Trojanskis.

Sarunu festivāls “Lampa” ir ikgadējs brīvdabas pasākums, kura mērķis ir mudināt Latvijas iedzīvotājus aktīvi iesaistīties sabiedriskajos un politiskajos procesos, piedāvājot atvērtu diskusiju ar dažādiem viedokļu līderiem.

Šogad festivālu varēs apmeklēt tikai uzrādot derīgu Covid-19 sertifikātu, kas apliecina pilna vakcinācijas kursa pabeigšanu vai pārslimošanas faktu pēdējā pusgada laikā, kopā ar ID karti vai pasi.

Dalies ar šo ziņu