Pabriks rosina apsvērt izmaiņas Covid-19 ierobežojumu sistēmā

Sabiedrība
LETA
Image
Artis Pabriks
Foto: Armīns Janiks/Aizsardzības ministrija

Latvijā patlaban iestājies brīdis, kad nepieciešams apsvērt Covid-19 dēļ noteikto ierobežojumu sistēmas mainīšanu, to padarot loģiskāku, aģentūrai LETA atzina aizsardzības ministrs Artis Pabriks. Ministrs uzskata, ka ar pandēmiju var veiksmīgi cīnīties, ja tiek pieņemti vienkārši un sabiedrībai saprotami ierobežojumi.

"Uzskatu, ka šis ir brīdis, kad mēs varētu apsvērt ierobežojumu sistēmas mainīšanu, to padarot loģiskāku. Mums ir jāatstāj ierobežojumi, kuri ir cieši saistīti ar spēju reāli mazināt pandēmiju mūsu valstī un kuri no esošajiem ierobežojumiem ir tiešām efektīvi," uzsvēra ministrs.

Šajās dienās, konsultējoties ar ekspertiem, jāsaprot, kurus no ierobežojumiem ir pamats atcelt un kurus tieši pretēji - jāpastiprina, skaidroja Pabriks.

Pabriks, piemēram, uzskata, ka aizliegums iegādāties grāmatas neveicina pandēmijas izplatīšanās ierobežošanu. Tieši tāpat aizliegums tirgot atsevišķas preces rada pretēju efektu, cilvēkiem ilgāku laika posmu uzturoties tirdzniecības vietās un skaidrojot, ko var un nevar iegādāties.

"Ticu, ka skaistumkopšanas nozare, strikti ievērojot noteiktus infekcijas ierobežojuma algoritmus, var turpināt strādāt. Kā arī domāju, ka skolēniem, kuriem šogad plānoti eksāmeni, jābūt iespējai ar skolotājiem konsultēties klātienē. Vienlaikus joprojām atbalstu cilvēku pulcēšanās ierobežojumus, sejas aizsargmasku nēsāšanu un tā tālāk," uzsvēra ministrs.

Viņaprāt, Latvijā patlaban ļoti būtiska ir komunikācija un sadarbības veicināšana ar sabiedrību. 

"Sadzirdot un izprotot cilvēku noskaņojumu, savlaicīgi un plaši skaidrojot un pamatojot valdības lēmumus, kā arī operatīvi reaģējot uz nepieciešamajām izmaiņām," piebilda ministrs.

Vienlaikus arī sabiedrībai ir jāsaprot, ka esošie ierobežojumi ir strikti jāievēro, lai sabiedrība pēc iespējas ātrāk šo laiku varētu atstāt pagātnē, uzsvēra Pabriks.

Covid-19 izplatības ierobežošanai valstī no 9. novembra līdz 7. februārim izsludināta ārkārtējā situācija un noteikta virkne ierobežojumu.

Dalies ar šo ziņu