Bruņotie spēki turpina sniegt atbalstu Valsts policijai Covid-19 izplatības ierobežošanā

Sabiedrība
Sargs.lv
Image
Zemessardze
Foto: srž. Gerda Grantiņa/Zemessardzes 1. Rīgas brigāde

Ņemot vērā valstī izsludinātā ārkārtas stāvokļa pagarināšanu un saņemto lūgumu no Valsts policijas, Nacionālie bruņotie spēki no 15. līdz 17. janvārim un no 22. janvāra līdz 24. janvārim turpinās sniegt atbalstu Valsts policijai, lai ierobežotu Covid-19 izplatību Latvijā.

Plānots, ka ik dienu laikā no plkst. 22.00 līdz 05.00 atbalsta sniegšanā Valsts policijai tiks vienlaikus iesaistīti aptuveni 300 zemessargi un karavīri no Zemessardzes 1. Rīgas brigādes, Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes, Zemessardzes 3. Latgales brigādes un Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes.

Zemessargi un karavīri Valsts policijas vadībā veiks kopēju patrulēšanu noteiktajās ierobežojumu stundās.

Jau ziņots, ka Nacionālie bruņotie spēki atbalstu Valsts policijai, lai ierobežotu Covid-19 izplatību Latvijā, sniedza arī no 30. decembra līdz 4. janvārim un no 8. līdz 10. janvārim. 

Image
Zemessardze
Foto: srž. Gerda Grantiņa/Zemessardzes 1. Rīgas brigāde

Zemessardzes likums nosaka, ka viens no Zemessardzes uzdevumiem ir sniegt atbalstu valsts un pašvaldību institūcijām likumpārkāpumu novēršanā, sabiedriskās kārtības un drošības garantēšanā.

Sākot ar 7. decembri, Nacionālie bruņotie spēki arī sniedz atbalstu Valsts robežsardzei, nodrošinot normatīvo aktu prasību praktisku izpildi un kontrolējot uz ES iekšējām robežām ieceļojošo personu elektronisku Apliecinājumu aizpildīšanu.

Jau ziņots, ka Latvijā no 9. novembra izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību. Lai ierobežotu Covid-19 izplatību, Ministru kabinets ir izsludinājis ārkārtējās situācijas pagarinājumu līdz šī gada 7. februārim.

No 24. līdz 31. decembrim Nacionālie bruņotie spēki sniedza atbalstu arī Rīgas sociālās aprūpes centram “Mežciems”, nodrošinot senioru veselības aprūpei nepieciešamā kvalificētā ārstniecības personāla, piecu ķirurģiskās aprūpes māsu, iesaisti centra darbā.

Dalies ar šo ziņu