Saeimas komisijā atbalstīta iecere aizliegt Georga lenšu izmantošanu publiskos pasākumos

Sabiedrība
LETA
Georga lentītes
Foto: Foto: Artyom Geodakyan/TASS/Scanpix

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija pagājušajā nedēļā konceptuāli ir atbalstījusi grozījumu Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumā un grozījumu likumā "Par sapulcēm, gājieniem un piketiem", kas paredz aizliegt publiskos izklaides un svētku pasākumos, sapulcēs, gājienos un piketos izmantot Georga lentes, informē Saeimas Preses dienests.

Pašlaik Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likums paredz, ka publisku pasākumu norises laikā aizliegts izmantot, tai skaitā arī stilizētā veidā, bijušās PSRS, tās republiku un nacistiskās Vācijas karogus, ģerboņus un himnas, nacistisko svastiku, SS zīmes un padomju simbolus - sirpi un āmuru līdz ar piecstaru zvaigzni, izņemot gadījumus, kad to izmantošanas mērķis nav saistīts ar totalitāro režīmu slavināšanu vai izdarīto noziedzīgo nodarījumu attaisnošanu.

"Ņemot vērā Krievijas ekspansiju Ukrainā un tās īstenoto totalitāro ideoloģiju attiecībā uz bijušajām PSRS republikām, Latvijai ir pamats saskatīt pietiekamu apdraudējumu tās demokrātiskajai iekārtai un drošībai. Aizliedzot Georga lentes, tiktu ierobežotas šādas ideoloģijas izpausmes. Mums ir jāparāda sava nostāja pret šo lenšu lietošanu publiskos pasākumos," izteicies Cilvēktiesību komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš.

Saeimā atbalstu ir guvuši arī likuma grozījumi, kuri šo sarakstu papildina ar aizliegumu izmantot bijušās PSRS, tās republiku un nacistiskās Vācijas bruņoto spēku un likumības un kārtības uzturēšanas orgānu (represīvo iestāžu) piederību identificējošo apģērbu, kā arī tā elementus.

Grozījumi, kuri paredz aizliegt Georga lentīšu izmantošanu publiskos pasākumos, vēl trīs lasījumos jāskata Saeimai

Dalies ar šo ziņu