Turpmāk Covid-19 aizsarglīdzekļus centralizēti iepirks Aizsardzības ministrijas iestāde

Sabiedrība
Sargs.lv
sejas maskas
Foto: Foto: Armīns Janiks/Aizsardzības ministrija

Turpmāk Covid-19 izplatības ierobežošanai nepieciešamo individuālo aizsarglīdzekļu  un dezinfekcijas līdzekļu centralizētos iepirkumus visu valsts institūciju vajadzībām, veiks Aizsardzības ministrijas Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs.

Šādu lēmumu šodien pieņēma Ministru kabinets, atbalstot Valsts centralizēto rezervju iepirkumu grupas izveidi Aizsardzības ministrijā. Lēmums paredz, ka  dezinfekcijas un aizsarglīdzekļu krājumu rezerves jāveido vismaz trīs mēnešu apjomā.

“Šajos apstākļos ir īpaši svarīgi iesaistīt Latvijas uzņēmējus un ražotājus, lai kopīgiem spēkiem pārvarētu Covid-19 izplatību. Arī mūsu secinājumi pēc Aizsardzības ministrijas organizētām krīzes mācību izspēlēm rāda, ka ārkārtas situācijas apstākļos, kādi ir arī šobrīd, lielākais atbalsts, uz ko var cerēt valsts un sabiedrība, ir mūsu pašu uzņēmēji.”
Pabriks
Aizsardzības ministrs
Artis Pabriks

Valsts centralizēto rezervju iepirkumu grupu vadīs Aizsardzības ministrija, un tajā strādās Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centra un Nacionālo bruņoto spēku pārstāvji ciešā sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Nacionālo veselības dienestu un citām institūcijām.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests uzturēs prioritāro institūciju un to iepirkumu vajadzību sarakstu, savukārt Nacionālais veselības dienests un citi veselības nozares eksperti sniegs atbalstu individuālo aizsarglīdzekļu un dezinfekcijas līdzekļu kvalitātes prasību noteikšanā.

Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs nodrošinās Covid-19 izplatības ierobežošanai nepieciešamo medicīnisko aizsarglīdzekļu centralizētos iepirkumus un iegādāto preču uzglabāšanu, veidojot rezerves vismaz trim mēnešiem.

Nacionālie bruņotie spēki sniegs loģistikas atbalstu, iegādātās preces nogādājot saņēmējiem atbilstoši prioritāro institūciju un to vajadzību sarakstā noteiktajam apjomam.

Gadījumā, ja iestāsies deficīts vai izaicinājumi ar kritisko izejvielu vai produktu pieejamību tirgū, bet tie būs nepieciešami vietējiem ražotājiem un kritisko pakalpojumu sniedzējiem, Aizsardzības ministrija sagatavos mobilizācijas pieprasījumus jeb uzdevumus mobilizācijas gadījumā nodot turējumā noteiktās kritiskās izejvielas, produktus un materiāli tehnisko līdzekļus. Arī citas Covid-19 skartās valstis plāno vai jau ir sākušas īstenot līdzīgus pasākumus.

Aizsardzības ministrija arī turpmāk koordinēs vietējo ražotāju iesaisti individuālo aizsarglīdzekļu  un dezinfekcijas līdzekļu iepirkumos un aicina uzņēmējus

sūtīt piedāvājumus uz e-pasta adresi industrijaatmod [dot] gov [dot] lv, kā arī sekot līdzi informācijai par Covid -19 iepirkumiem tīmekļvietnē www.mod.gov.lv.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam nodos Aizsardzības ministrijai uz e-pasta adresi covidatvugd [dot] gov [dot] lv uzņēmēju iepriekš iesūtītos piedāvājumus individuālo aizsarglīdzekļu  un dezinfekcijas līdzekļu iegādei.

Dalies ar šo ziņu