Aktuāli

80% Latvijas iedzīvotāju valsts apdraudējuma gadījumā visvairāk satrauktu neziņa

Sabiedrība
Sargs.lv
Image
helikopters
Foto: Normunds Mežiņš/Aizsardzības ministrija

Saskaņā ar Aizsardzības ministrijas veiktā “Drošības mērījuma” datiem lielākā daļa jeb 80% respondentu atzinuši, ka valsts apdraudējuma gadījumā viņus visvairāk satrauktu neziņa jeb informācijas “vakuums”, neskaidrība par situācijas attīstību un rīcību krīzes gadījumā.

Kā liecina aptaujas dati, 19% respondentu norādījuši, ka viņus visvairāk satrauktu nespēja palīdzēt radiem un draugiem. Savukārt tikai 1% aptaujāto valsts apdraudējuma gadījumā uztrauktos par nespēju glābt materiālās vērtības.

Aptauju “Drošības mērījums” Aizsardzības ministrija veikusi sadarbībā ar pētījumu aģentūru “Norstat”. Aptauja veikta šī gada septembrī, un tajā piedalījās 1010 respondenti no visas Latvijas.

Jau ziņots, ka 6. novembrī tika atklāts Baltijā pirmais aizsardzības un drošības tematiem veltītais ziņu portāls “Sargs.lv”, kura mērķis ir nodrošināt uzticamu, pārbaudītu un aktuālu informāciju par aizsardzības nozares tematiem Latvijā un ārvalstīs, veicināt sabiedrības informētību par rīcību dažādās apdraudējuma situācijās, kā arī medijpratību informācijas telpas apdraudējumu jomā.

“Pašreizējā drošības situācijā darbs pie nacionālās informatīvās telpas stiprināšanas gūst arvien lielāku nozīmi. Lai spētu pasargāt sevi un savu ģimeni, ikvienam Latvijas iedzīvotājam jābūt labi informētam. Esmu gandarīts, ka “Sargs.lv” lasītājus iepazīstina ne tikai ar aizsardzības nozares aktualitātēm un vēsturi, bet sniedz arī praktiskus ieteikumus un padomus rīcībai dažādās krīzes situācijās,”  uzsvēra aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Dalies ar šo ziņu