FIB: Krievijas hakeri nozaguši datus no valdības serveriem

Pasaulē
LETA/DPA
Kiberdrošība
Foto: Foto: Pixabay.com

Krievijas atbalstīta hakeru organizācija nozagusi datus no vismaz diviem valdības serveriem kiberuzbrukumu ietvaros, kas izvērsti pret vairākiem desmitiem štatu un vietējo pārvaldes struktūru, ceturtdien pavēstīja ASV varasiestādes.

Krievijas organizācija, kas ir pazīstama ar nosaukumiem "Energetic Bear" un "DragonFly", kiberuzbrukumus veikusi vismaz kopš septembra, kopīgā paziņojumā ceturtdien pavēstīja Federālais Izmeklēšanas birojs (FIB) un Kiberdrošības un infrastruktūras drošības pārvalde (CISA), konkrēti neatklājot, kuriem tīkliem uzbrukts.

"Līdz šim brīdim FIB un CISA nav informācijas, kas norādītu, ka šī organizācija tīši būtu traucējusi aviācijas, izglītības, vēlēšanu vai valdības operācijām," teikts paziņojumā.

Hakeri, iespējams, centušies nodrošināt piekļuvi "destabilizācijas operācijām nākotnē, lai ietekmētu ASV politiku un pasākumus" vai arī lai deleģitimizētu vietējās administrācijas.

Baltais nams iepriekš vērsis uzmanību uz Ķīnas un Irānas kiberuzbrukumiem.

ASV federālā valdība ir pastāvīgā trauksmes gatavībā, lai nepieļautu ārvalstu iejaukšanos prezidenta vēlēšanās, ceturtdien sacīja Baltā nama administrācijas vadītājs Marks Medouzs. Vairumu kiberuzbrukumu veic Ķīna, sacīja amatpersona.

Dalies ar šo ziņu