ASV senatori rosina Ukrainai sniegt ikgadēju militāro palīdzību

Pasaulē
LETA-DW
Image
Ukraina
Foto: AP/Scanpix

ASV senatori ierosinājuši katru gadu sniegt Ukrainai militāro palīdzību 300 miljonu dolāru apmērā, kā arī piešķirt četrus miljonus dolāru virsnieku apmācībai Ukrainā.

Attiecīgu likumprojektu piektdien iesnieguši gan republikāņu, gan demokrātu senatori.

Jūnijā Pentagons paziņoja par plāniem piešķirt Ukrainai militāro palīdzību 250 miljonu dolāru apmērā. Jūlija sākumā demokrāti, kas kontrolē Pārstāvju palātas asignējumu komiteju, ierosināja summu 2021.gadā palielināt par vēl 25 miljoniem dolāru.

Papildus līdzekļus ierosināts piešķirt personālsastāva sagatavošanai, bruņojumam, loģistikai un izlūkošanai.

Vašingtona ir vairākkārt uzsvērusi, ka Savienotās Valstis stingri atbalsta Ukrainas suverenitāti un teritoriālo integritāti, tai saskaroties ar Krievijas agresiju.

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Konfliktā Ukrainas austrumos dzīvību zaudējuši 13 000 cilvēku, bet teju trīs miljoni devušies bēgļu gaitās.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, ES, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas finanšu, aizsardzības, enerģētikas un citām nozarēm.

Dalies ar šo ziņu