Aizsardzības nozares vadība godinās Otrā pasaules kara upuru piemiņu

Otrais pasaules karš
Sargs.lv
Lestene
Foto: Gatis Dieziņš/Aizsardzības ministrija

Pirmdien, 8. maijā, Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš godinās Otrā pasaules kara upurus, apmeklējot piemiņas pasākumu Lestenē, Tukuma novadā, informēja Aizsardzības ministrija.

Plkst. 14.00 J. Eglīts un ģenerālleitnants L. Kalniņš piedalīsies vainagu nolikšanas ceremonijā Lestenes Brāļu kapos, godinot Otrā pasaules kara cīnītājus.

Piemiņas pasākumu organizē Latviešu karavīru piemiņas biedrība “Lestene”, un tā laikā muzikālo pavadījumu nodrošinās Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēku orķestris. 

Pēc atceres pasākuma pie Lestenes Brāļu kapiem arī notiks Piemiņas parka atklāšana, kas būs piemiņas vieta Otrajā pasaules karā izpostītajām apkārtnes mājām.

Otrā pasaules kara laikā Lestenes un Džūkstes apkārtnē norisinājās Ziemassvētku kaujas, kas noslēdzās 1945. gada janvāra sākumā. Šajās kaujās pirmo reizi viena pret otru cīnījās pretējās pusēs karojošās latviešu vienības: Vācijas Bruņoto spēku sastāvā iekļautā latviešu 19. grenadieru divīzija un 106. grenadieru pulks, un 130. latviešu strēlnieku korpuss ar divām divīzijām, kas bija Padomju Savienības Sarkanās armijas sastāvā.

Dalies ar šo ziņu