Aizsardzības ministrijas un NBS vadība piemin Otrā pasaules kara upurus

Otrais pasaules karš
Sargs.lv
Image
Džūkste
Foto: Gatis Dieziņš/Aizsardzības ministrija

Aizsardzības nozares vadība piedalīsies svinīgajos Otrā pasaules kara upuru piemiņai veltītajos pasākumos, godinot abās pusēs karojošo karavīru piemiņu.

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš apmeklēs Tukuma novada Džūkstes pagastu, lai noliktu vainagu Otrā pasaules kara Vācijas un Padomju armijas karavīru kapos, kuros guldīti abās pusēs kritušie karavīri, tostarp arī Latvijas pilsoņi. Pēcpusdienā amatpersonas piedalīsies svinīgajā vainagu nolikšanas ceremonijā Lestenes Brāļu kapos.

Savukārt Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Mārtiņš Staķis piedalīsies piemiņas pasākumā Rīgas Brāļu kapos.

 

“1945. gada 8. maijs ir diena, kad Eiropā un Latvijā beidzās Otrais pasaules karš un noslēdzās laiks, kad latvieši tika spiesti cīnīties frontes pretējās pusēs. Tomēr nacisma sagrāves dienā uzvarētāju nebija. Otrais pasaules karš iznīcību un postu nesa visām tajā ierautajām nācijām un tautām. [..] Lai kopīgi pieminētu visus Latvijas zemē kritušos karavīrus, esmu aicinājis ar mani kopā nolikt ziedus arī Vācijas un Krievijas vēstniekus. Mēs nekarojam pret kritušajiem un nešķirojam tos pēc valstiskās piederības.”
Pabriks
Aizsardzības ministrs
Artis Pabriks

Otrā pasaules kara laikā Lestenes un Džūkstes apkārtnē norisinājās Ziemassvētku kaujas, kas noslēdzās 1945. gada janvāra sākumā. Šajās kaujās pirmo reizi viena pret otru cīnījās pretējās pusēs karojošās latviešu vienības: Vācijas Bruņoto spēku sastāvā iekļautā latviešu 19. grenadieru divīzija un 106. grenadieru pulks, un 130. latviešu strēlnieku korpuss ar divām divīzijām, kas bija Padomju Savienības Sarkanās armijas sastāvā.

Dalies ar šo ziņu