Latvijas un Igaunijas aizsardzības ministru tikšanās laikā pārrunāta praktiska sadarbība NATO ārējās robežas stiprināšanā

Nozares politika
Sargs.lv
Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiek kārtējais ārpolitikas un drošības forums “Rīgas konference 2023”. Igaunijas aizsardzības ministrs Hanno Pevkurs (Hanno Pevkur) un aizsardzības ministrs Andris Sprūds.
Foto: Gatis Dieziņš/Aizsardzības ministrija

Trešdien, 8.novembrī, aizsardzības ministrs Andris Sprūds darba vizītē apmeklē Igauniju. Tās laikā notikusi abu valstu aizsardzības ministru tikšanās.

“Šodien ar Igaunijas aizsardzības ministru Hanno Pevkuru pārrunājām praktisku sadarbību NATO un Eiropas Savienības ārējās robežas stiprināšanā. Kopīgos plānus paziņosim Baltijas valstu aizsardzības ministru sanāksmē Latvijā. Nemainīgi turpināsim arī abu valstu atbalstu Ukrainai, vienlaikus attīstot arī Baltijas reģiona attīstības spējas, ” pēc tikšanās norādīja Latvijas aizsardzības ministrs Andris Sprūds.

“Pēdējo divu gadu laikā Igaunija un Latvija stingri atbalsta Ukrainu cīņā pret agresoru. Mēs ļoti labi zinām, ka brīvība ir nenovērtējama. Kopā ar Latviju ievērojami stiprinām gan divpusējo, gan reģionālo sadarbību,” uzsvēra Igaunijas aizsardzības ministrs Hanno Pevkurs.

Viņš arī pateicās Latvijai par to, ka Emari gaisa spēku bāzes renovācijas laikā Latvija Lielvārdē uzņems Baltijas gaisa telpas patrulēšanas misiju.  

Jau vēstīts, ka šī gada septembrī Vācijas pilsētā Rētenbahā Latvija kopā ar Igauniju parakstīja jumta līgumu par Vācijas uzņēmuma uzņēmuma “Diehl Defence” ražotās IRIS-T vidējas darbības pretgaisa aizsardzības sistēmas iegādi. Šī būs lielākā investīcija pretgaisa aizsardzībā abu valstu vēsturē.

IRIS-T pretgaisa aizsardzības sistēmas spēj novērst ienaidnieka lidaparātu un dronu radītu apdraudējumu līdz pat 40 kilometru rādiusā un līdz 20 kilometru augstumā. Viena veida sistēmas kopīgs iepirkums ļaus Latvijai un Igaunijai ietaupīt budžeta līdzekļus, kā arī atvieglos Baltijas valstu reģiona aizsardzības savstarpēju koordinēšanu.

Dalies ar šo ziņu