I. Mūrniece piedalīsies Eiropas Savienības Ārlietu padomes aizsardzības ministru sanāksmē Briselē

Nozares politika
Sargs.lv
Mūrniece Ināra
Foto: Gatis Dieziņš/Aizsardzības ministrija

Otrdien, 23. maijā, aizsardzības ministre Ināra Mūrniece piedalīsies Eiropas Savienības Ārlietu padomes aizsardzības ministru sanāksmē Briselē, kur pārrunās kopējās Eiropas drošības un aizsardzības politikas aktualitātes.

 

Sanāksmes laikā norisināsies Eiropas aizsardzības aģentūras tikšanās, kurā spriedīs par Krievijas uzsāktā kara Ukrainā ietekmi uz Eiropas Savienības aizsardzības spēju turpmāko attīstību.

Tāpat aizsardzības ministru sanāksmē amatpersonas pārrunās šī brīža situāciju Ukrainā un pērn uzsāktās Eiropas Savienības militārās misijas Ukrainā rezultātus, kā arī Eiropas Savienības kopīgo iepirkumu iniciatīvu munīcijas nodrošināšanai un citus ar militāro spēju attīstību saistītus jautājumus.

Jau ziņots, ka šī gada 27. martā tika parakstīts līgums par Latvijas pievienošanos Eiropas Aizsardzības aģentūras plānotajam iepirkumam par kopīgu Norvēģijas un Eiropas Savienības dalībvalstu munīcijas iegādi Ukrainai, nodrošinot stabilu pamatu Eiropas Savienības dalībvalstu nodomam kopīgi iepirkt Ukrainai steidzami nepieciešamo 155 mm artilērijas munīciju.

Dalies ar šo ziņu