Ziemeļu grupas aizsardzības ministri pārrunās reģionālās drošības situāciju

Nozares politika
Sargs.lv
Aizsardzības ministrs Artis Pabriks
Foto: Gatis Dieziņš/ Aizsardzības ministrija

23. novembrī, Oslo, Norvēģijā aizsardzības ministrs Artis Pabriks piedalīsies Ziemeļu grupas aizsardzības ministru sanāksmē, kurā ministri pārrunās reģionālās drošības jautājumus un turpmāko militāro palīdzību Ukrainai.

Ziemeļu grupas valstu aizsardzības ministri arī apspriedīs drošības situāciju Tālajos Ziemeļos, enerģētikas drošību Ziemeļeiropā un ar Krievijas īstenoto agresīvo ārpolitiku saistītos reģionālās drošības izaicinājumus.

Tāpat sanāksmē diskutēs par Ziemeļeiropas aizsardzības politiku, Somijai un Zviedrijai kļūstot par NATO dalībvalstīm, un iespējām attīstīt Ziemeļu grupas valstu sadarbību aizsardzības jomā.

Aizsardzības ministri arī pārrunās drošības situācijas attīstību Ukrainā un turpmākās palīdzības sniegšanu šai valstij, atbalstot to cīņā pret Krievijas izvērsto brutālo karu.

Ziemeļu grupas sanāksmes ietvaros A. Pabriks arī tiksies ar Norvēģijas aizsardzības ministru Bjornu Arildu Gramu (Bjørn Arild Gram).

Ziemeļu grupa ir neformāls sadarbības forums, kurā ietilpst Ziemeļvalstis, Baltijas valstis, Vācija, Polija, Nīderlande un Lielbritānija. Grupas dalībvalstis vieno mērķis attīstīt kopīgus sadarbības projektus aizsardzības jomā.

Ziemeļu grupas aizsardzības ministru tikšanās tiek rīkotas divas reizes gadā. Katru pusgadu Ziemeļu grupas vadība tiek uzticēta kādai tās dalībvalstij, un pašlaik Ziemeļu grupas vadošā valsts ir Norvēģija.

Dalies ar šo ziņu