Aizsardzības ministrs piedalīsies Berlīnes ārpolitikas forumā

Nozares politika
Sargs.lv
Pabriks
Foto: Gatis Dieziņš/Aizsardzības ministrija

Rīt, 18. oktobrī, aizsardzības ministrs Artis Pabriks piedalīsies Berlīnes ārpolitikas forumā, kas šogad būs veltīts Vācijas lomai starptautiskajā arēnā un Eiropas drošības politikas nākotnei, ņemot vērā ar karu Ukrainā saistītās pārmaiņas ģeopolitiskajā situācijā.

Konferences ietvaros A. Pabriks kopā ar Spānijas, Norvēģijas un Ukrainas pārstāvjiem piedalīsies paneļdiskusijā “Miera cena: pārdomājot Vācijas un Eiropas drošības stratēģiju”, kurā paredzēts apspriest tādus jautājumus kā Eiropas vienotības saglabāšana, turpmākā rīcība, ņemot vērā kopš kara Ukrainā gūtās mācības, un Eiropas drošības sekmēšana.

Berlīnes ārpolitikas forumā diskutēs arī par transatlantisko attiecību nākotni, Rietumvalstu attiecībām ar Ķīnu un Krieviju, Krievijas uzsākta kara Ukrainā ietekmi uz Āfrikas kontinentu, Eiropas klimata un enerģētikas politiku, kā arī Vācijas un ASV drošības stratēģiju.

Berlīnes ārpolitikas forumu organizē nodibinājums “Körber-Stiftung” sadarbībā ar Vācijas Federālo ārlietu biroju, un to varēs vērot tiešsaistē šeit.

Dalies ar šo ziņu