Bukarestes devītnieka valstu aizsardzības ministri ir vienoti drošības izaicinājumu risināšanā

Nozares politika
Sargs.lv
bilde
Foto: Foto: Rumānijas Aizsardzības ministrija

25. un 26. novembrī Aizsardzības ministrijas parlamentārā sekretāre Baiba Bļodniece piedalījās Bukarestes devītnieka dalībvalstu aizsardzības ministru sanāksmē Bukarestē, Rumānijā, kurā ministri nāca klajā ar kopīgu paziņojumu, nosodot Baltkrievijas īstenoto hibrīduzbrukumu un paužot vienotību ar Latviju, Lietuvu un Poliju reģionālās drošības izaicinājumu risināšanā.

Kopīgajā paziņojumā Bukarestes devītnieka dalībvalstu aizsardzības ministri arī nosoda Krievijas militārās aktivitātes NATO austrumu flangā, īpaši bruņoto spēku koncentrēšanu Ukrainas pierobežā, un pauž vienotību alianses aizsardzības un atturēšanas spēju stiprināšanā.

Paziņojumā ministri arī uzsver NATO jaunā stratēģiskā koncepta ieviešanas un alianses spēku struktūras attīstīšanas nozīmi pašreizējo drošības izaicinājumu pārvarēšanā.

Bukarestes devītnieka dalībvalstu pārstāvji sanāksmē apsprieda arī šogad Briselē notikušā NATO samita rezultātus un iniciatīvas “NATO 2030” īstenošanu.

Tāpat pārrunāto jautājumu vidū bija NATO un Eiropas Savienības drošības un aizsardzības stratēģiskā dienaskārtība, kā arī sadarbība  atturēšanas un aizsardzības spēju stiprināšanas un militārās mobilitātes jautājumos.

Bukarestes devītnieks ir platforma drošības jautājumu apspriešanai, kurā pārstāvētas Latvija, Lietuva, Igaunija, Polija, Čehija, Slovākija, Ungārija, Rumānija un Bulgārija.

Dalies ar šo ziņu