Pabriks atklās pirmo Latvijas–Ukrainas tiešsaistes semināru par visaptverošu valsts aizsardzību

Nozares politika
Sargs.lv
Image
bilde
Foto: Gatis Dieziņš/Aizsardzības ministrija

Šodien Ministru prezidenta biedrs visaptverošas valsts aizsardzības jautājumos, aizsardzības ministrs Artis Pabriks atklās pirmo Latvijas–Ukrainas tiešsaistes semināru par sabiedrības noturības stiprināšanu un iesaisti valsts aizsardzībā.

Seminārs paredzēts Ukrainas valsts iestāžu pārstāvjiem, kuri ir atbildīgi par valsts drošības sektora reformu un sabiedrības noturības stiprināšanu, lai iepazītos ar Latvijas pieredzi visaptverošas valsts aizsardzības ieviešanā.

Seminārā ar Latvijas pieredzi visaptverošas valsts aizsardzības ieviešanā dalīsies Aizsardzības ministrijas, Zemkopības ministrijas, Satiksmes ministrijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, kā arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāvji.

Savukārt Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federācijas, mazumtirdzniecības uzņēmuma  “Maxima”, AS “Latvijas valsts meži” un Latvijas Mednieku savienības pārstāvji stāstīs par dalību visaptverošas valsts aizsardzības īstenošanā no privātā un nevalstiskā sektora viedokļa.

Lai stiprinātu valsts aizsardzības spējas, Latvija pakāpeniski ievieš visaptverošu valsts aizsardzības sistēmu, kuras mērķis ir nodrošināt visas sabiedrības iesaisti krīzes plānošanā un pārvarēšanā, lai katra institūcija, uzņēmums, mājsaimniecība un indivīds zinātu savu lomu un rīcību krīzes situācijā.

Latvija iestājas par Ukrainas teritoriālo nedalāmību, atbalsta tās eiroatlantisko integrāciju un nosoda Krievijas bruņoto spēku 2014. gadā īstenoto iebrukumu Ukrainā.

Divpusējus pieredzes apmaiņas pasākumus par visaptverošas valsts aizsardzības ieviešanu plānots organizēt arī turpmāk, Latvijai sniedzot praktisku atbalstu Ukrainai valsts aizsardzības spēju un sabiedrības noturības stiprināšanā.

Dalies ar šo ziņu