Baltijas valstu aizsardzības ministri Alūksnē pārrunās reģionālās drošības aktualitātes

Nozares politika
Sargs.lv
Image
Baltijas aizsardzības ministri
Foto: Gatis Dieziņš/Aizsardzības ministrija

15. jūnijā Alūksnē notiks Baltijas valstu aizsardzības ministru tikšanās, kurā ministri diskutēs par reģiona aktuālajiem aizsardzības un drošības jautājumiem.

Tikšanās laikā aizsardzības ministrs Artis Pabriks, Lietuvas nacionālās aizsardzības ministrs Raimundas Karoblis (Raimundas Karoblis) un Igaunijas aizsardzības ministrs Jiri Luiks (Jüri Luik) apspriedīs Baltijas valstu sadarbību aizsardzības jomā un Baltijas valstu aizsardzības spēju stiprināšanu. 

Tāpat ministri pārrunās Baltijas valstu nostāju starptautiskās drošības politikas jautājumos, gatavojoties nākamnedēļ gaidāmajām Eiropas Savienības un NATO aizsardzības ministru sanāksmēm. 

Vizītes ietvaros ministri arī iepazīsies ar Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skolas darbību un poligona “Lāčusils” infrastruktūras attīstību, tostarp, apskatot poligona “Lāčusils” attīstības projekta ietvaros pērn atklāto šautuvi. 

Baltijas valstu aizsardzības ministri 15. jūnijā arī apmeklēs Gulbeni, kur noliks ziedus pie pieminekļa Pirmā pasaules kara un Latvijas Neatkarības karā kritušo piemiņai. 

Viens no Baltijas valstu sadarbības aizsardzības jomā formātiem ir Ministru komiteja, kuras sastāvā ir triju valstu aizsardzības ministri. Ik gadu viena no Baltijas valstīm ir Ministru komitejas prezidējošā valsts, un šogad tā ir Latvija.

Dalies ar šo ziņu