Aizsardzības ministrs tiekas ar Itālijas vēstnieku

Nozares politika
Sargs.lv
Image
aizsardzības ministrs un Itālijas vēstnieks
Foto: Armīns Janiks/Aizsardzības ministrija

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks iepazīšanās vizītē uzņem Itālijas vēstnieku Latvijā Stefano Maria Taliani de Markio (Stefano Maria Taliani de Marchio), lai pārrunātu reģionālās drošības aktualitātes un abu valstu sadarbību aizsardzības jomā.

Itālijas vēstnieku S. M. Taliani de Markio akreditēja darbam Latvijā 2019. gada 8. novembrī.

Itālija ir viena no NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas Latvijā dalībvalstīm. Dalībai kaujas grupā Itālija uz Latviju nosūtījusi mehanizēto kājnieku rotu ar bruņumašīnām 160 karavīru sastāvā.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1400 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Polijas, Kanādas, Slovākijas, Slovēnijas, Melnkalnes un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot alianses solidaritāti un apņēmību aizstāvēt aliansi pret jebkāda veida agresijas izpausmēm.

NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija notika 2017. gada 19. jūnijā Ādažu bāzē.

Dalies ar šo ziņu