Bruņotie spēki plāno vērienīgu Alūksnes novada infrastruktūras attīstību

Nozares politika
Sargs.lv
Image
Alūksne
Foto: Normunds Mežiņš/Aizsardzības ministrija

Tuvākajos gados  plānoti vērienīgi ieguldījumi Alūksnes novada infrastruktūras attīstībā, kopējo investīciju apmēram sasniedzot 26 miljonus eiro. Tā šodien izbraukuma sēdē Alūksnes Kultūras centrā sacīja aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Viņš atzina, ka līdz šim no visa infrastruktūras attīstībai plānotā finansējuma lauvas tiesa jeb 61% bija plānoti ieguldījumiem Ādažu militārajā bāzē, savukārt, pārdalot līdzekļus, nākamgad šis īpatsvars samazinājies līdz 48%, krietni lielāku naudas daļu paredzot bāzēm, poligoniem un Zemessardzes bataljoniem ārpus Rīgas.

“Alūksne bruņotajiem spēkiem ir nozīmīgs novads, jo tā ir Latvijas robeža. Tieši tāpēc arī mums reģionālā attīstība ir svarīga. Tepat blakus ir ļoti nopietni militārie spēki Pleskavā. Pēc būtības tepat – rokas stiepiena attālumā. Tieši tāpēc arī mums te ir savs garnizons, kurā ir Kājnieku skola un sava vēsture,” sacīja A. Pabriks.

šautuve

Foto: Gatis Dieziņš/Aizsardzības ministrija

Ministrs atzina – Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skola ir ļoti nozīmīga, jo jau tagad šī mācību iestāde piedāvā tādas programmas kā karavīru pamatapmācību, rezervistu sagatavošanas programmu, kā arī ložmetējnieku un militāro transportlīdzekļu autovadītāju sagatavošanu. Šo apmācību pilnveidošanai vajadzīga attiecīga infrastruktūra.

Laika periodā no 2020. līdz 2022. gadam bruņoto spēku Kājnieku bāzē plānots izbūvēt jaunu bruņojuma noliktavu un nosiltināt karavīru ēdnīcu. Savukārt, turpmākajos gados paredzēts pārbūvēt sporta kompleksu,  autoparku un uzbūvēt ekipējuma noliktavu.

Attīstība turpināsies arī poligonā “Lāčusils”, kur līdz 2023. gadam plānots izveidot jaunu šautuvi ložmetējnieku un prettanku ieroču operatoru sagatavošanai un laukumu spridzināšanas darbu apmācībām.

šautuve

Foto: seržants Ēriks Kukutis/Aizsardzības ministrija

Vērienīgi pārbūves darbi gaidāmi arī militārajā bāzē “Meža Strautiņi”, kur 2021. gadā plānots izveidot jaunu telšu laukumu, savukārt līdz 2023. gadam pārbūvēt vai nojaukt vecās ēkas, kā arī atjaunot žogu un ierīkot mūsdienīgas bruņojuma noliktavas. Paredzēts, ka pēc “Meža Strautiņu” rekonstrukcijas uz turieni kā uz savu pastāvīgā izvietojuma vietu pārcelsies arī Zemessardzes 31. kājnieku bataljons.

“Pateicoties Nacionālo bruņoto spēku apmācību procesam, te brauc cilvēki no visas Latvijas. Tā ir plūsma. Kas attiecas uz Alūksni kā pilsētu un novadu, tad Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku ieguldījumi šajos objektos veicinās arī ar tiem tieši nesaistīto investīciju plūsmu, uzlabojot tirdzniecību un radot jaunas darba vietas. Piemēram, kad uz Ādažiem atveda sabiedroto karavīrus, radās problēmas ar apgādi, jo viņi izpirka veikalus pa tukšo. Tāpat, pateicoties militārajai infrastruktūrai iegūst pašvaldība, jo tiek attīstīta ceļu un ielu infrastruktūra,” uzsvēra ministrs, piebilstot, ka Alūksnes novads ir labs sadarbības partneris. Viņš arī pauda cerības uz vēl lielāku abu pušu sadarbību brīdī, kad Nacionālie bruņotie spēki ķersies klāt šo projektu ieviešanai.

valdība

Valdības izbraukuma sēde Alūksnē

Dalies ar šo ziņu