Bergmanis: Latvijas vēlas no Krievijas skaidrojumus par nenotikušo raķešu šaušanu

Nozares politika
LETA

Bergmanis
Foto: Gatis Dieziņš/Aizsardzības ministrija

Arī otro pieteikto Krievijas armijas mācību laikā Latvija nav novērojusi raķešu šaušanu Baltijas jūrā, šorīt LTV "Rīta panorāmā" atzina aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis.

Bergmanis: Latvijas vēlas no Krievijas skaidrojumus par nenotikušo raķešu šaušanu

Politiķis sacīja, ka viņam pašreiz ir grūti spriest, kāpēc Krievija jau otro reizi šādi rīkojas - piesaka mācības un pieprasa slēgt gaisa telpas daļu, bet vingrinājumus neveic, tāpēc kaimiņvalsts ir lūgta sniegt skaidrojumu. Pieteikumā bijis norādīts, ka plānotas raķešu izmēģinājuma mācības, sekojoši varbūt kaut kas tehniski nesanāca, izteicās ministrs.

Taujāts, vai Latvija var nepiekrist mācībām un neslēgt gaisa telpu, Bergmanis tieši neatbildēja, bet skaidroja, ka Latvijas atbildīgās iestādes savāks visu informāciju un domās par nākamajiem soļiem. Ministrs atzīmēja, ka Baltijas jūrā un gaisa telpā virs tās ir ļoti intensīva civilā satiksme, tāpēc regulāra šāda rīcība ir traucējoša.

Savukārt NATO ģenerālsekretāra Jensa Stoltenberga paziņojumus, ka NATO neplāno pastiprināt savu militāro klātbūtni Baltijas valstīs, kas pieprasījušas papildus aizsardzību pret Krievijas iespējamo agresiju, Bergmanis nekomentēja, jo viņam vēl neesot pilnas informācijas par teikto un tā kontekstu.

Jau ziņots, ka Krievijas Galvenais gaisa satiksmes vadības centrs informēja Latvijas Civilās aviācijas aģentūru, ka Krievijas Jūras spēki no 17. līdz 19.aprīlim ir rezervējuši gaisa telpu un 19.aprīlī plāno veikt raķešu šaušanas pārbaudi gaisa telpā virs Latvijas ekskluzīvās ekonomiskās zonas Baltijas jūrā, laikā no plkst.11 līdz 23. Šajā laikā Latvijas tuvumā nekādas Krievijas militārās aktivitātes netika konstatētas.

Krievijas Jūras spēki raķešu šaušanas mācības Latvijas ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā bija pieteikuši arī no 4. līdz 6.aprīlim. Mācību laikā netika izšauta neviena raķete, bet šādas mācības uzskatāmas kā daļa no Krievijas stratēģiskās komunikācijas un spēka demonstrēšanas citām reģiona valstīm, iepriekš pauda eksperti.

Latvijas Aizsardzības ministrija uzskata šāda veida mācības Latvijas teritoriālo ūdeņu tiešā tuvumā par nepamatotām un provokatīvām, kā arī pauž bažas par Krievijas spējām nodrošināt drošību mācību laikā.

Dalies ar šo ziņu