Kareivji speciālisti dos karavīra zvērestu

NBS
Sargs.lv
Latvijas armijas kursanti dodas pārgājienā
Foto: štvrsž. Gatis Indrēvics/Aizsardzības ministrija

Piektdien, 22. septembrī Alūksnē, Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skolā, Kareivja speciālista pamatkursa trīspadsmit karavīri, pēc trīs nedēļu intensīvām apmācībām, dos karavīra zvērestu. Sekmīgi noslēdzot šo posmu, kareivji speciālisti turpinās dienestu kādā no Nacionālo bruņoto spēku regulāro spēku vai Zemessardzes vienībām, savukārt, tie karavīri, kuriem turpmākā dienesta laikā paredzēts pildīt instruktora amata pienākumus, turpinās apmācību Instruktora speciālista kursā Cēsīs, Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolā.

Kareivja speciālista pamatapmācības kursā jaunie karavīri apgūst nepieciešamās militārās pamata zināšanas, prasmes un iemaņas, lai spētu iekļauties Nacionālo bruņoto spēku vienību ikdienas dienestā un militārajās mācībās.

Kareivis speciālists ir kareivis, kuram ir profesionālā vidējā izglītība amatam nepieciešamajā specialitātē un kurš apguvis kareivja speciālista pamatkursu vai citu tam pielīdzinātu kursu.

Dienestam speciālistu amatos un specializētajās vienībās Nacionālie bruņotie spēki aicina kandidātus ar 1. līmeņa augstāko izglītību informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jomā, 1. vai 2. līmeņa augstāko izglītību telekomunikāciju jomā, vidējo tehnisko izglītību vai pieredzi autotransporta apkopes un remonta jomā, kā arī kandidātus ar transportlīdzekļa vadītāja kategorijām B, C un D un traktortehnikas vadītāja kategorijām TR1 un TR2 speciālās militārās tehnikas vai speciālo militāro transportlīdzekļu vadīšanai. 

Izvēloties profesionālo dienestu, karavīri iegūst stabilitāti, konkurētspējīgu un motivējošu atlīdzību, kā arī plašas sociālās garantijas, tajā skaitā valsts apmaksātu veselības aprūpi un garantētu izdienas pensiju, kas var sasniegt līdz pat 80 % no saņemtā atalgojuma. Profesionālais dienests nodrošina karjeras izaugsmi, bezmaksas apmācību dažādās specialitātēs, svešvalodu apguvi un kvalifikācijas celšanu citās dienestam nepieciešamās jomās. Karavīriem ir iespēja strādāt saliedētā komandā, iegūstot pieredzi dažādās militārajās mācībās Latvijā un ārvalstīs, kā arī pieteikties dalībai starptautiskajās operācijās.

Ar pamatprasībām, pieteikšanās kārtību un atlasi profesionālajā dienestā un studijām Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā var iepazīties Nacionālo bruņoto spēku tīmekļvietnes www.mil.lv sadaļā “Kļūsti karavīrs!”. Savukārt ar Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas piedāvātajām studiju un apmācības programmām var iepazīties tīmekļvietnes www.naa.mil.lv sadaļā “Studijas”.

Dalies ar šo ziņu