Rīgā notiks tradicionālais “Baltās nakts” skrējiens no Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas

NBS
Sargs.lv
Baltā nakts 2022. gadā
Foto: srž. Ēriks Kukutis

13. februārī, naktī no plkst. 4 līdz 5, Rīgā Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas kadetu kandidāti piedalīsies tradicionālajā “Baltās nakts” skrējienā no Latvijas  Nacionālās aizsardzības akadēmijas Ezermalas ielā 8B uz bijušo Latvijas Kara skolu, kas atrodas Krišjāņa Barona ielā 99.

Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija, kā  Latvijas Kara skolas tradīciju pārmantotāja, jau divpadsmito gadu pēc kārtas organizē “Balto nakti”, kas ir komplekss militāro uzdevumu kopums ar mērķi pārbaudīt kadetu kandidātu fizisko un psiholoģisko noturību. “Baltās nakts” pasākuma svinīgais noslēgums notiek lāpu gaismā pie bijušās Latvijas Kara skolas ēkas, kur tiek dots kadeta solījums. Šis ir simbolisks pasākums, un pēc pārbaudījumu veiksmīgas nokārtošanas kadetu kandidāti  kļūst par pilntiesīgiem kadetiem, pievienojoties Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas kadetu saimei.

“Balto nakti” organizē Krīvu padome jeb Studentu pašpārvalde kopā ar vecāko kursu kadetiem. Pasākumā atbalstu sniegs Nacionālo bruņoto spēku regulāro spēku vienības un Zemessardze. Veicinot civilmilitāro sadarbību un integrējoties Latvijas augstskolu vidū, pasākumā atbalstu sniegs arī Latvijas Studentu apvienības pārstāvji.

Dalies ar šo ziņu