Jūlijā notiks Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes zemessargu pamatapmācības nometne

NBS
Sargs.lv
Zemessardzes 4. Kurzemes brigāde
Foto: Zemessardzes 4. Kurzemes brigāde

No 4. līdz 24. jūlijam Kuldīgas novada militārajā poligonā “Mežaine” notiks Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes rīkotā zemessargu pamatapmācības nometne, kurā piedalīsies vairāk nekā 60 zemessargu no Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes bataljoniem – 44., 46., 51. kājnieku, 45. kaujas nodrošinājuma un 52. kaujas atbalsta bataljona.

Nometnes laikā zemessargi apgūs militārās zināšanas un prasmes – lauka kaujas iemaņas, kaujas šaušanu, ierindas apmācību, topogrāfiju, pirmo medicīnisko palīdzību un citas prasmes, kas primāri nepieciešamas katram zemessargam valsts aizsardzības uzdevumu veikšanai.

Pamatapmācības kurss ir obligāta prasība ikvienam zemessargam, un to ir iespējams apgūt divos veidos  –  brīvdienās vairāku mēnešu garumā vai nometnē trīs nedēļu laikā. Pēc pamatapmācības kursa beigām zemessargi varēs turpināt dienestu kādā no specialitātēm, izvēloties apgūt, piemēram, sakarnieka, snaipera, izlūka, prettanku ieroča operatora, militārā mediķa, karavīra-glābēja, ložmetējnieka, militārā transporta autovadītāja, spridzinātāja, radiostaciju operatora u.c. specialitātes.

Zemessardzes 4. Kurzemes brigāde aptver visu Kurzemes un daļu Zemgales reģiona novadu teritorijas. Brigādes pakļautībā atrodas štābs Kuldīgā, trīs kājnieku bataljoni Liepājā, Dobelē un Ventspilī, kaujas nodrošinājuma bataljons Kuldīgā un kaujas atbalsta bataljons Jelgavā.

Iedzīvotāju ievērībai!

Mācību laikā Kuldīgas novada poligonā “Mežaine” īpaši paredzētās vietās tiks izmantota mācību un kaujas munīcija. Atgādinām, ka mācību munīcija rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību. Savukārt kaujas munīcija tiks izmantota atbilstoši visām drošības prasībām poligona teritorijā, kur zemessargi apgūs šaušanas prasmes.

Nacionālie bruņotie spēki aicina iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju stiprināšanu.

Dalies ar šo ziņu