NBS Kājnieku skolā notiks karavīru izlaiduma un zvēresta došanas ceremonija

NBS
Sargs.lv

Ceturtdien, 16. jūnijā Alūksnē, Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skolā notiks profesionālā dienesta karavīru militārās pamatapmācības kursa kārtējais izlaidums. Jaunie karavīri trīs mēnešu laikā tika apmācīti un sagatavoti turpmākajam dienestam kādā no Nacionālo bruņoto spēku regulāro spēku vai Zemessardzes vienībām.

Šajā dienā notiks svinīga karavīra zvēresta došanas ceremonija arī 25 topošajiem karavīriem, kuri ir sekmīgi pabeiguši militārās pamatapmācības kursa teorētisko sadaļu un iegūtās zināšanas turpinās nostiprināt otrajā apmācības posmā.

Karavīrus ieradīsies sveikt arī Nacionālo bruņoto spēku virsseržants augstākais virsseržants Edgars Joksts-Bogdanovs.

Militārās pamatapmācības kursam NBS Kājnieku skolā ir divi posmi – teorētiskais un praktiskais. Jaunie karavīri vispirms apgūst ierindas un ieroču apmācību, šaušanas un sakaru pamatus, taktiku, kartes un kompasa lasīšanu, pirmās palīdzības sniegšanu, kā arī citas karavīram nepieciešamās zināšanas. Otrajā apmācības posmā jaunie karavīri iegūtās zināšanas nostiprina praktiski lauka apstākļos.

Izvēloties profesionālo dienestu, karavīri iegūst stabilitāti, konkurētspējīgu un motivējošu atlīdzību, kā arī plašas sociālās garantijas, tajā skaitā valsts apmaksātu veselības aprūpi un garantētu izdienas pensiju, kas var sasniegt līdz pat 80 % no saņemtā atalgojuma. Profesionālais dienests nodrošina karjeras izaugsmi, bezmaksas apmācību dažādās specialitātēs, svešvalodu apguvi un kvalifikācijas celšanu citās dienestam nepieciešamās jomās. Karavīriem ir iespēja strādāt saliedētā komandā, iegūstot pieredzi dažādās militārajās mācībās Latvijā un ārvalstīs, kā arī pieteikties dalībai starptautiskajās operācijās.

Ar pamatprasībām, pieteikšanās kārtību un atlasi profesionālajā dienestā un studijām Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā var iepazīties Nacionālo bruņoto spēku tīmekļvietnes www.mil.lv sadaļā “Kļūsti karavīrs!”. Savukārt ar Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas piedāvātajām studiju un apmācības programmām var iepazīties tīmekļvietnes www.naa.mil.lv sadaļā “Studijas”. 

Dalies ar šo ziņu