Bruņoto spēku komandieris piedalās NATO Militārās komitejas sanāksmē

NBS
Sargs.lv
Nacionālo burņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš
Foto: Foto: Armīns Janiks/Aizsardzības ministrija

12. un 13. janvārī Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš tiešsaistē piedalīsies NATO Militārās komitejas sanāksmē.

NATO Militārās komitejas sesijās kopā ar 30 NATO dalībvalstu bruņoto spēku komandieriem piedalīsies arī NATO Militārās komitejas priekšsēdētājs admirālis Robs Bauers (Rob Bauer), NATO Eiropas spēku (SACEUR) virspavēlnieks ģenerālis Tods Volters (Tod Wolters) un Sabiedroto Transformācijas pavēlniecības komandieris ģenerālis Filipe Lavinjē (Philippe Lavigne).

Plānots, ka NATO Militārās komitejas sanāksmē bruņoto spēku komandieri pārrunās Aliansei stratēģiski aktuālos jautājumus, pašreizējo drošības situāciju pēc 360 grādu principa, militāro ieguldījumu jaunajā NATO Stratēģiskajā koncepcijā, Eiroatlantiskās telpas atturēšanas un aizsardzības koncepcijas virzības gaitu, kā arī diskutēs par Alianses īstenotajiem atturēšanas un aizsardzības pasākumiem. Sanāksmes laikā bruņoto spēku komandieri tiksies arī ar Gruzijas un Ukrainas bruņoto spēku komandieriem, lai pārrunātu šo valstu drošības aktualitātes, kā arī notiekošo aizsardzības nozares reformu virzību. 

NATO Militārā komiteja ir augstākā NATO militārā institūcija. Komiteja bruņoto spēku komandieru līmenī tiekas trīs reizes gadā, tādējādi nodrošinot Ziemeļatlantijas Padomei informatīvo atbalstu svarīgos militāros un drošības jautājumos, lai alianse varētu efektīvi reaģēt uz globālajiem drošības izaicinājumiem. Divas Militārās komitejas sanāksmes notiek NATO štābā Briselē, savukārt vienu sanāksmi pēc rotācijas principa organizē kāda no NATO dalībvalstīm.

Dalies ar šo ziņu