Aktuāli

Militārās pamatapmācības kursu Alūksnē absolvēs 67 topošie virsnieki un 30 jaunie karavīri

NBS
Sargs.lv
bilde
Foto: Foto: srž. Ēriks Kukutis/Aizsardzības ministrija

Šodien Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skolā Alūksnē notiek kadetu kandidātu izlaiduma ceremonija. Kadeta kandidāta Militārās pamatapmācības kursu absolvē 67 topošie virsnieki, kuri turpinās profesionālo militāro apmācību Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā.

Šajā dienā Militārās pamatapmācības kursu absolvēs arī 30 jaunie karavīri, kuri apmācību Kājnieku skolā uzsāka šā gada septembrī. Pēc izlaiduma jaunie karavīri dosies uz savām jaunajām dienesta vietām kādā no regulāro spēku vienībām vai Zemessardzē.

Militārās pamatapmācības kursa laikā jaunie karavīri ieguva pamatzināšanas ieroču apmācībā, taktiku, darbu ar karti un kompasu, kā arī apguva pirmās palīdzības sniegšanu, lauka kaujas iemaņas un vairākus citus militārās apmācības priekšmetus. 

Nacionālie bruņotie spēki aicina pieteikties profesionālajam dienestam ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs dzīvojošos Latvijas pilsoņus. Bez tam, atgriezties aktīvajā dienestā tiek aicināti karavīri, kuri savulaik ir atvaļinājušies rezervē, bet dienesta pakāpei noteiktais maksimālais vecums vēl ļauj viņiem slēgt profesionālā dienesta līgumu. 

Izvēloties profesionālo dienestu, karavīri iegūst stabilitāti, konkurētspējīgu un motivējošu atlīdzību, sākot no 900 eiro mēnesī pēc nodokļu nomaksas, kā arī plašas sociālās garantijas, tajā skaitā valsts apmaksātu veselības aprūpi un garantētu izdienas pensiju, kas var sasniegt līdz pat 80 % no saņemtā atalgojuma. Profesionālais dienests nodrošina arī karjeras izaugsmi, bezmaksas apmācību dažādās specialitātēs, svešvalodu apguvi un kvalifikācijas celšanu citās dienestam nepieciešamās jomās. Karavīriem ir nodrošināts darbs saliedētā komandā dažādās mācībās Latvijā un ārvalstīs, kā arī ir iespējams pieteikties dalībai starptautiskajās operācijās. Karavīru bērniem pienākas iespēja ārpus kārtas uzsākt apmācību pirmsskolas izglītības iestādēs. 

Ar pamatprasībām, pieteikšanās kārtību un atlasi profesionālajā dienestā un studijām Nacionālajā aizsardzības akadēmijā var iepazīties Nacionālo bruņoto spēku tīmekļvietnes www.mil.lv sadaļā “Kļūsti karavīrs!”. Savukārt ar Nacionālās aizsardzības akadēmijas piedāvātajām studiju un apmācības programmām var iepazīties tīmekļvietnes www.naa.mil.lv sadaļā “Studijas”. 

Dalies ar šo ziņu