Nacionālie bruņotie spēki sniegs atbalstu Rīgas slimnīcām Covid-19 pandēmijas pārvarēšanā

NBS
Sargs.lv
Rīgas 1. brigādes zemessargi sniedz atbalstu Covid-19 ierobežošanas pasākumos
Foto: Foto: Armīns Janiks/Aizsardzības ministrija

Aizsardzības ministrija informē, ka, atsaucoties uz Veselības ministrijas lūgumu, no 4. novembra Nacionālo bruņoto spēku karavīri un zemessargi sniegs atbalstu Rīgas slimnīcām, lai nodrošinātu stacionāru darba nepārtrauktību.

 

Rīgas 1. slimnīcā un Rīgas 2. slimnīcā kopskaitā četri zemessargi  ik dienu palīdzēs slimnīcu darbiniekiem pozicionēt pacientus gultās, transportēt pacientus uz izmeklējumiem, izdalīt ēdienu, kā arī veikt citus saimnieciskos darbus.

Savukārt Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā atbalstu mediķiem sniegs desmit karavīri. Diennakts režīmā pieci karavīri veiks dežūrtehniķu pienākumus, transportējot, uzturot un pieslēdzot medicīniskā skābekļa balonus, bet dienas režīmā pieci karavīri slimnīcas telpās veiks dažādus citus palīgdarbus.

“Izprotot situācijas nopietnību un mediķu noslodzi, Nacionālie bruņotie spēki sniegs atbalstu veselības nozarei, piesaistot karavīrus un zemessargus slimnīcu darba nepārtrauktības nodrošināšanā. Aicinu ikvienu iedzīvotāju respektēt šobrīd spēkā esošos pulcēšanās ierobežojumus, lai kopīgiem spēkiem mazinātu Covid-19 izplatību, pasargājot savu un tuvāko cilvēku veselību.”
Aizsardzības ministrs Artis Pabriks
Aizsardzības ministrs
Artis Pabriks

Saskaņā ar valdības pieņemto lēmumu, veselības nozares atbalstā iesaistītie karavīri par savu darbu saņems piemaksas, savukārt zemessargiem izmaksājamajai dienesta uzdevuma izpildes kompensācijai tiks piemērots koeficients 2.

Tāpat valdība lēma, ka no valsts budžeta darba devejiem tiks kompensēta to zemessargu prombūtne, kuri tiks iesaistīti Covid-19 slimnieku aprūpē un atbalsta sniegšanai medicīnas personālam.

Ņemot vērā, ka karavīriem un zemessargiem uzdevuma izpildei bakterioloģiski bīstamos apstākļos tiks izsniegts pilns individuālo aizsarglīdzeku komplekts,  viņiem pēc uzdevuma veikšanas nebūs jāievēro 10 dienu pašizolācijas periods.

Jau ziņots, ka kopš Covid-19 vīrusa izplatības pagājušā gada pavasarī, aizsardzības nozare ir aktīvi iesaistījusies tā ierobežošanā un krīzes pārvarēšanā visā Latvijā. Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs pārņēma individuālo aizsardzības un dezinfekcijas līdzekļu centralizēto iepirkumu veikšanu, kamēr Nacionālie bruņotie spēki tika iesaistīti nepieciešamā loģistikas atbalsta nodrošināšanā.

Arī šogad Nacionālie bruņotie spēki no 16. oktobra līdz 31. decembrim visos Latvijas reģionos pēc Veselības ministrijas pieprasījuma ir gatavi nodrošināt nepieciešamo personālu, lai sniegtu atbalstu vakcinācijas pret Covid-19 procesa organizēšanā. 

Atbalsta nodrošināšanā vakcinācijas centriem tiek iesaistītas visas četras Zemessardzes brigādes, kā arī pēc nepieciešamības – profesionālā dienesta karavīri, turpinot sniegt atbalstu veselības nozarei vakcinācijas tempa palielināšanā. 

Atbalsta sniegšana tiek īstenota, pamatojoties uz Ministru kabineta 2021. gada 9. oktobra rīkojuma Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” 5.47 apakšpunktu, kas paredz, ka aizsardzības ministrs pieņem lēmumu par Nacionālo bruņoto spēku atbalsta sniegšanu citām valsts iestādēm un  civilās aizsardzības sistēmai, kā arī Veselības ministrijas 13. oktobra vēstuli “Par atbalstu vakcinācijas pret Covid-19 nodrošināšanā” . 

Dalies ar šo ziņu