Karavīri-speciālisti Kājnieku skolā dos karavīra zvērestu

NBS
Sargs.lv
Image
zvērests
Foto: Gatis Dieziņš/Aizsardzības ministrija

Ceturtdien, 23. septembrī, Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skolā Alūksnē pēc trīs nedēļu intensīvām apmācībām karavīra zvērestu dos 13 Kareivja speciālista kursa karavīri un arī pieci jaunsargu instruktori.

Kareivja speciālista pamatapmācības kursā jaunie karavīri apgūst nepieciešamās militārās pamata zināšanas, prasmes un iemaņas, lai spētu iekļauties Nacionālo bruņoto spēku vienību ikdienas dienestā un militārajās mācībās.

Kareivis-speciālists ir kareivis, kuram ir vismaz profesionālā vidējā izglītība amatam nepieciešamajā specialitātē un kurš apguvis kareivja speciālista pamatkursu vai citu tam pielīdzinātu kursu.

Dienestam speciālistu amatos un specializētajās vienībās bruņotie spēki aicina kandidātus ar 1. līmeņa augstāko izglītību informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jomā, 1. vai 2. līmeņa augstāko izglītību telekomunikāciju jomā, vidējo tehnisko izglītību vai pieredzi autotransporta apkopes un remonta jomā, kā arī kandidātus ar transportlīdzekļa vadītāja kategorijām B, C un D un traktortehnikas vadītāja kategorijām TR1 un TR2 speciālās militārās tehnikas vai speciālo militāro transportlīdzekļu vadīšanai. 

Izvēloties profesionālo dienestu, karavīri iegūst stabilitāti, konkurētspējīgu un motivējošu atlīdzību, sākot no 900 eiro mēnesī pēc nodokļu nomaksas, kā arī plašas sociālās garantijas, tai skaitā valsts apmaksātu veselības aprūpi un garantētu izdienas pensiju, kas var sasniegt līdz pat 80 % no saņemtā atalgojuma, karjeras izaugsmi, bezmaksas apmācību specialitātē, svešvalodās un citās dienestam nepieciešamās jomās, darbu komandā mācībās Latvijā un ārvalstīs, tai skaitā arī starptautisko operāciju rajonos. Karavīru bērnus ir tiesības ārpus kārtas iekārtot pirmsskolas izglītības iestādēs. 

Ar pamatprasībām, pieteikšanās kārtību un atlasi profesionālajā dienestā un studijām Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā var iepazīties Nacionālo bruņoto spēku tīmekļvietnes www.mil.lv sadaļā “Kļūsti karavīrs!”. Savukārt ar Nacionālās aizsardzības akadēmijas piedāvātajām studiju un apmācības programmām iespējams iepazīties tās tīmekļvietnes www.naa.mil.lv sadaļā “Studijas”.

 

Dalies ar šo ziņu