Bruņoto spēku komandieris apmeklēs Zemessardzes 1. Rīgas brigādi

NBS
Sargs.lv
Image
NBS komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš
Foto: Gatis Dieziņš/Aizsardzības ministrija

Trešdien, 2. jūnijā, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš apmeklēs Zemessardzes 1. Rīgas brigādi, lai ar tās komandieri pulkvedi Aivaru Krjukovu pārrunātu brigādes operacionālo spēju attīstību, administratīvo un infrastruktūras projektu izpildes gaitu, Latvijas pilsoņu iesaisti Zemessardzē, kā arī citus aktuālos ar Zemessardzes 1. Rīgas brigādes un tās vienību kaujas spēju attīstību saistītus jautājumus.

“Zemessardzes 1. Rīgas brigādes attīstība un kaujas spēju stiprināšana vienmēr būs manā uzmanības centrā. Vienlaikus brigāde ir viena no aktīvākajām vienībām atbalsta sniegšanā vakcinācijas procesa nodrošināšanā, tāpēc esmu ļoti pateicīgs tās karavīriem un zemessargiem par nozīmīgo ieguldījumu atbalsta sniegšanā sabiedrībai,” norāda Nacionālo bruņoto spēku komandieris. 

Šā gada 23. augustā Zemessardzei aprit 30. gadadiena. Pārliecība par tautas pašaizsardzības organizācijas nepieciešamību radās 1991. gada barikāžu dienās. Šo gadu laikā Zemessardze ir izveidojusies par skaitliski lielāko Nacionālo bruņoto spēku struktūru un valsts aizsardzības pamatu. Zemessardze dod iespēju Latvijas Republikas pilsoņiem brīvprātīgi kalpot savai valstij, rūpējoties par tās drošību. 

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju. Vienlaikus dienests Zemessardzē ir iespēja uzlabot savu vispārējo fizisko sagatavotību, veselību un paplašināt redzesloku, piedaloties militārajās mācībās gan Latvijā, gan ārvalstīs. 

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargsatmil [dot] lv () vai personīgi ierodoties vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv ! 

Dalies ar šo ziņu