Gaisa spēku jaunie karavīri piedalīsies pirmajā berešu piešķiršanas pārbaudījumā

NBS
Sargs.lv
Image
NBS Gaisa spēku uzšuve
Foto: NBS Gaisa spēki

No 31. maija līdz 3. jūnijam divdesmit jaunie Gaisa spēku karavīri piedalīsies pirmajā Gaisa spēku beretes piešķiršanas pārbaudījumā “Ērgļa lidojums”.

Pārbaudījums norisināsies Nacionālo bruņoto spēku Aviācijas bāzē un tai pieguļošajā teritorijā, un tā laikā karavīri iepazīsies ar visām Gaisa spēku apakšvienībām, to uzdevumiem, specifiku, struktūru, tradīcijām un standartiem.

Pārbaudījuma aktīvajā fāzē  karavīri ar ekipējumu komandas sastāvā dosies “Ērgļu lidojuma” maršā pa mainīgu segumu un reljefu. Marša laikā vairākos   kontrolpunktos jaunie karavīri iegūtās teorētiskās zināšanas  pielietos praktiskos uzdevumos. Karavīri  veiks uzdevumu ar   ugunsdzēsēju ekipāžas izvēršanu un cietušo pārvietošanu, gaisa kuģa pilota glābšanas darbu veikšanu uz ūdens. Maršs noslēgsies ar pretgaisa aizsardzības uguns vienības sagatavošanu kaujai un gaisa kauju.

Pārbaudījums noslēgsies ar  svinīgu  ceremoniju, kurā piedalīsies arī Nacionālo bruņoto spēku virsseržants augstākais virsseržants Edgars Joksts-Bogdanovs.

Sekmīgi izturot šo pārbaudījumu, karavīrs iegūst tiesības nēsāt bereti un vienības kokardi, tādējādi apliecinot piederību vienībai.

Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēku beretes nēsāšanas tiesības ir kā apliecinājums tam, ka karavīrs ir iepazinies ar Gaisa spēku struktūru, vienību uzdevumiem un specifiku, tradīcijām, karavīru vērtībām un standartiem.

Dalies ar šo ziņu