Latvijas un Kanādas Bruņoto spēku karavīri turpina Ukrainas karavīru apmācību

NBS
Sargs.lv
Image
Ukraina
Foto: Gatis Dieziņš/Aizsardzības ministrija

Nacionālie bruņotie spēki sadarbībā ar Kanādas bruņotajiem spēkiem Desnas mācību centrā, Ukrainā, turpina Ukrainas bruņoto spēku karavīru apmācību.

Ukrainas bruņoto spēku karavīru apmācība kopā ar Kanādas karavīriem Desnā tika uzsākta šā gada februārī un norisinās abu valstu divpusējās sadarbības ar Ukrainu ietvaros.

Nacionālie bruņotie spēki apmāca Ukrainas bruņoto spēku Instruktoru sastāva karavīrus, kā arī sniedz atbalstu Jūras spēku un Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas speciālistu un angļu valodas apmācībā. Ukrainas Bruņoto spēku Instruktoru apmācība atbilstoši iepriekš izstrādātai apmācību programmai tiek realizēta divos mācību centros Ukrainā – Staričos un Desnā.

Jau ziņots, ka, pamatojoties uz Latvijas un Ukrainas savstarpējo vienošanos par atbalstu Ukrainas bruņotajiem spēkiem, Nacionālie bruņotie spēki organizē un veic Ukrainas bruņoto spēku karavīru apmācību Ukrainā un Latvijā. Nacionālo bruņoto spēki karavīri, pievienojoties sabiedrotajiem no ASV, Lietuvas, Kanādas un Lielbritānijas, kuri darbojas Apvienotajā daudznacionālajā apmācību grupā “Ukraina”, Ukrainas regulāro spēku karavīru apmācību sāka 2016.gada martā. 

2015.gada 23.novembrī, sākot apmācīt Ukrainas bruņoto spēku regulārās vienības, ASV un sabiedrotie sāka Ukrainas drošības spēku apmācības un apbruņošanas operācijas “Fearless Guardian” otro posmu. Operācija ir daļa no starptautiskās sabiedrības centieniem sekmēt ilgtermiņa militārās reformas Ukrainā, pietuvinot tās NATO standartiem un palīdzēt Ukrainai uzlabot tās iekšējās aizsardzības spējas.

Dalies ar šo ziņu