Aktuāli

Zemessardzes 1. Rīgas brigāde piedalās militāro mācību ciklā “Namejs 2020”

NBS
Sargs.lv
Image
bilde
Foto: srž. Ēriks Kukutis/Aizsardzības ministrija

No 21. līdz 27. septembrim Zemessardzes 1. Rīgas brigādes atbildības teritorijā – Rīgā, Jūrmalā, Babītes, Olaines, Mārupes, Ķekavas, Baldones, Iecavas, Vecumnieku, Bauskas, Stopiņu, Salaspils, Garkalnes, Carnikavas, Ādažu, Ropažu un Rundāles novados - notiks Nacionālo bruņoto spēku militāro mācību cikls “Namejs 2020”. 

Mācību ietvaros Zemessardzes 1. Rīgas brigādes karavīri un zemessargi veiks patrulēšanu, ierīkos slēpņus, patruļbāzes un kontrolpunktus, kā arī veiks citus mācību uzdevumus. Šogad to papildinās arī neplānotā kaujas gatavības pārbaude, kuras ietvaros trīs dienu laikā bez iepriekšējas brīdināšanas un gatavošanās tiks apzinātas brigādes spējas mobilizēt nepieciešamos cilvēkresursus potenciālām krīzes situācijām.

Jau šodien militāro mācību ietvaros Rīgā ierodas Nacionālo bruņoto spēku Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupa, lai trenētu vienību sadarbību un savietojamību.  

Pirmdien, 21. septembrī Zemessardzes 17. kaujas atbalsta bataljona teritorijā uz mācībām ieradīsies Zemessardzes 1. Rīgas brigādes rezerves karavīri, kuri mācību noslēguma fāzē tiks integrēti uzdevumu izpildei brigādes bataljonos.

No otrdienas, 22. septembra sāksies militāro mācību cikla aktīvā fāze, kas norisināsies ārpus militāriem objektiem, lai mācību uzdevumu iespējami pietuvinātu reālajai situācijai. Militāro mācību cikla uzdevumi tiks veikti uz iepriekš saskaņotiem valstij un pašvaldībām, kā arī juridiskām un privātām personām piederošiem zemes īpašumiem, lai stiprinātu civilmilitāro sadarbību un visaptverošas valsts aizsardzības principu iedzīvināšanu.

No piektdienas, 25. septembra darbību uzsāks divas mobilās medicīniskās palīdzības sniegšanas teltis Rīgā, kurās tiks trenētas Medicīnas rotas personāla saskaņotas darbības krīzes gadījumā.

Svētdien, 27. septembrī paredzēts noslēgums Zemessardzes 1. Rīgas brigādes dalībai militāro mācību ciklā “Namejs 2020”.

“Militāro mācību cikls “Namejs” ir vērienīgākās un komplicētākās militārās mācības Latvijā gan no operāciju dažādības un intensitātes, gan iesaistīto resursu viedokļa. Katra militāro mācību diena “Namejs 2020” ietvaros un katrs atsevišķais uzdevums ir daļa no lielāka plāna, kurā ikviens zemessargs ar savu laiku un enerģiju sniegs ieguldījumu mūsu valsts drošības stiprināšanai. Šīs mācības atšķirsies no citām ar neplānoto kaujas gatavības pārbaudi, kas būs ne tikai nozīmīgs tests brigādes spēju apzināšanai, bet arī katra brigādes zemessarga gatavībai reaģēt uz negaidītām situācijām. Pati dzīve mums jau māca, ka krīzes pienāk bez brīdinājuma, tāpēc zemessargiem jārāda priekšzīme un jābūt gataviem jebkurā brīdī atsaukties uz savu komandieru pavēli, ja to pieprasa valsts un tautas kopējās intereses,” uzsver 1. Rīgas brigādes komandieris pulkvežleitnants Aivars Krjukovs.

Jau ziņots, ka no 15. augusta līdz 4. oktobrim, visā Latvijā norisināsies Nacionālo bruņoto spēku militāro mācību cikls “Namejs 2020”, lai pārbaudītu un pilnveidotu vienību gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei kā patstāvīgi tā arī kolektīvās aizsardzības sistēmas ietvaros.

Militāro mācību ciklā “Namejs 2020”  vienotā scenārijā apvienotas Nacionālo bruņoto spēku vienību rudens lauka taktiskās mācības, tostarp Mācību vadības pavēlniecības mācības “Wise Adder”, Nodrošinājuma pavēlniecības mācības “LOGEX/RSOMEX”, Jūras spēku mācības “Flotex”, Zemessardzes brigāžu mācības “Zobens”, Štāba bataljona mācības “Zibens”, Gaisa spēku mācības “Gaisa dūre”, Militārās policijas mācības “Kodols” un Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes militārās mācības “Sudraba bulta”. 

Militāro mācību cikla “Namejs 2020” uzdevumi ir izvērtēt un pilnveidot Bruņoto spēku komandvadības sistēmu, stiprināt sadarbību starp vienībām,  Iekšlietu ministrijas struktūrām un pašvaldībām, pārbaudīt un pilnveidot apgādes jautājumus, kā arī pārbaudīt un pilnveidot gaisa un sauszemes operāciju integrācijas procedūras. 

Mācībās piedalās Latvijas un sabiedroto spēku karavīri, zemessargi un rezerves karavīri, kā arī Aizsardzības ministrijas darbinieki un Iekšlietu ministrijas struktūru personāls. Mācību laikā tiek pārbaudīta un pilnveidota vienību gatavība izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei patstāvīgi un kolektīvās aizsardzības sistēmas ietvaros. 

Zemessardzes 1. Rīgas brigāde atgādina, ka saskaņā ar likumu, darba devēju pienākums ir izmaksāt atlīdzību, ja darbinieks ne ilgāk kā piecas darba dienas pēc kārtas kalendāra gada laikā neveic darbu sakarā ar zemessargu kolektīvo apmācību, piemēram, piedaloties militāro mācību ciklā “Namejs 2020”. Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nacionālie bruņotie spēki darba devējam kompensē darbiniekam izmaksāto atlīdzību. Aicinām darba devējus rast iespējas gan uz mācību cikla “Namejs 2020” laiku, gan neplānotajām kaujas gatavības pārbaudēm 72 stundu garumā atbrīvot no darba (amata) pienākumu pildīšanas vai mācībām (studijām).

Dalies ar šo ziņu