Latvijas armijas vēsturē pirmo reizi pulkveža pakāpe piešķirta sievietei

NBS
Sargs.lv/LETA
Image
NBS komandieris
Foto: Nacionālie bruņotie spēki

Latvijas armijas vēsturē pirmo reizi pulkveža pakāpe piešķirta sievietei - Nacionālo bruņoto spēku Apvienotā štāba Personālsastāva departamenta priekšniecei Ilzei Žildei, norāda  Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.

Valsts prezidents Egils Levits augstāku dienesta pakāpi piešķīris vairākiem Nacionālo bruņoto spēku karavīriem, tai skaitā arī  iepriekš pulkvežleitnantei Žildei. Tādejādi viņa kļuvusi par pirmo sievieti-pulkvedi Latvijas armijas vēsturē. 

"Pirmā pulkveža pakāpe Latvijas vēsturē sievietei ir atbilde tām, kuras šaubās, ka nevarēs sevi realizēt militārajā dienestā un dot ieguldījumu Latvijas aizsardzības sistēmas attīstībā. Paldies par dienestu un apsveicu pulkvedi Ilzi Žildi!" saka NBS komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.

Latvijā dienesta pakāpes amatpersonām piešķir Nacionālajos bruņotajos spēkos un tiesībsargājošās iestādēs, kā arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā.

Kā informē ziņu aģentūra "LETA", Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšniece Ilona Spure 2017. gadā saņēma ģenerāļa pakāpi, līdz ar to viņa kļuva par otro sievieti Latvijā, kurai tā piešķirta. Savukārt 2004. gadā valdība policijas ģenerāļa dienesta pakāpi piešķīra toreizējai Latvijas Policijas akadēmijas rektorei Ārijai Meikališai, līdz ar to viņa kļuva par pirmo ģenerāli sievieti Latvijā.

Patlaban Valsts policijā pulkveža pakāpe ir arī, piemēram, Valsts policijas priekšnieka vietniecei un Galvenās administratīvās pārvaldes priekšniecei Renātei Filai-Roķei.

Arī "Sargs.lv" komanda sveic pulkvedi Ilzi Žildi!

Dalies ar šo ziņu