Bruņotie spēki turpinās atbalsta sniegšanu Valsts robežsardzei

NBS
Sargs.lv
Image
Robeža
Foto: Gatis Dieziņš/Aizsardzības ministrija

Nacionālie bruņotie spēki turpinās atbalsta sniegšanu Valsts robežsardzei uz Austrumu robežas līdz pat 9. jūlijam, tā šodien nolēma valdība.

Ministru kabinets apstiprināja rīkojuma projektu par atbalsta sniegšanas pagarinājumu Valsts robežsardzei, pamatojoties uz vērtējumu par epidemioloģisko situāciju Krievijā un Baltkrievijā, kā arī veikto risku analīzi un valsts institūciju rīcībā esošo informāciju par nelegālās imigrācijas straujo pieaugumu pēc ārkārtējās situācijas termiņa beigām.

Tas nozīmē, ka Nacionālie bruņotie spēki līdz 9.jūlijam sniegs atbalstu Valsts robežsardzei Eiropas Savienības ārējās robežas kontroles pastiprināšanā uz Latvijas – Krievijas un Latvijas – Baltkrievijas robežas.

Ik dienu atbalsta sniegšanā būs iesaistīti 60 karavīru un zemessargu, kā arī līdz 15 Nacionālo bruņoto spēku transportlīdzekļu.

Jau ziņots, ka Covid-19 izplatības ierobežošanai, Nacionālie bruņotie spēki sniedza atbalstu Valsts robežsardzei no 30. marta līdz 9.jūnijam gan Eiropas Savienības ārējās robežas, gan iekšējās robežas uzraudzībā.  Kopā ar robežsargiem dienesta pienākumus veica karavīri un zemessargi no Zemessardzes 3. Latgales brigādes, 2. Vidzemes brigādes un 1. Rīgas brigādes.

Dalies ar šo ziņu