Vienam no Latvijā dienošajiem NATO valstu karavīriem apstiprināts “Covid-19”

NBS
Sargs.lv/LETA
Image
NATO
Foto: Reuters/Scanpix

Viens no Latvijā dienošajiem NATO valstu karavīriem saslimis ar jauno koronavīrusu “Covid-19”. Karavīrs saslimis vieglā formā un ārstējas mājas režīmā. Tāpat 14 dienu pašizolācijā atrodas daži Latvijā dienošie NATO valstu karavīri, ar kuriem saslimušajam karavīram bijis tiešs kontakts.

Kā aģentūrai LETA norādīja Militāri publisko attiecību departamenta direktors Kaspars Galkins, daļa Latvijā dienošo NATO valstu karavīru ikdienā nedzīvo kazarmās, bet gan mitinās īrētās dzīvesvietās. Tāpat viņš apstiprināja, ka šie karavīri nedienēja lielākajā Latvijā izvietoto NATO spēku struktūrā – NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupā Ādažu bāzē. Bez minētās kaujas grupas Latvijā vēl ir izvietots NATO Spēku integrācijas vienības štābs un daudznacionālais divīzijas štābs "Ziemeļi". Turklāt ar Latvijas Nacionālo bruņoto spēku karavīriem sasirgušais NATO karavīrs nav kontaktējies.

Kā šodien preses konferencē norādīja Slimību profilakses un kontroles centra speciālists Jurijs Perevoščikovs, par minēto gadījumu notiek epidemioloģiskā izmeklēšana un patlaban neesot šaubu par to, ka saslimšana notikusi, izbraucot uz ārzemēm.

Kopš ārkārtējās situācijas ieviešanas arī Nacionālie bruņotie spēki savās bāzēs, tāpat kā citās valsts struktūrās, turpina ievērot epidemioloģiskās drošības prasības.

"Karavīri turpina pildīt savus pienākumus, tāpat iespēju robežās turpinās militārās mācības, tajā skaitā poligonos paredzētie vingrinājumi. Pirms katrām mācībām gan tiek izvērtēts, vai tās nepārkāpj epidemioloģiskās drošības prasības," teica K. Galkins.

Tāpat ziņots, ka koronavīruss diagnosticēts arī astoņiem Lietuvā dislocētā NATO bataljona karavīriem no dažādām valstīm.

Dalies ar šo ziņu