Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljona karavīri trenēsies šaut ar pašgājējhaubicēm

NBS
Sargs.lv
Image
haubices
Foto: Aizsardzības ministrija

21. un 22. martā Ādažu poligonā notiks Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljona M109 artilērijas rotas karavīru apmācība ar pašgājējhaubicēm M109, lai trenētu  savstarpējo sadarbību un pilnveidotu netiešās uguns atbalsta spēju.

Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljons ir profesionālā dienesta karavīru vienība, kas sniedz iespēju Latvijas pilsoņiem apgūt karavīra profesiju ar turpmāko dienesta vietu Lūznavā vai Daugavpilī.

Arī Vidzemē tiek veidotas profesionālā dienesta apakšvienības Zemessardzes sastāvā, lai stiprinātu Nacionālo bruņoto spēku reaģēšanas spējas un veicinātu efektīvu un visaptverošu Valsts aizsardzības uzdevumu izpildi.

Artilērijas baterijas lieluma apakšvienība ar M109A pašgājējhaubicēm un vairāk nekā 100 karavīriem tiks izvietota Valmierā, Zemessardzes 22. kājnieku bataljona teritorijā, lai nodrošinātu artilērijas atbalstu manevra vienību operācijām un stiprinātu uguns atbalsta spēju.

Savukārt Kaujas atbalsta rota ar prettanku spēju un pretgaisa aizsardzības spēju vairāk nekā 150 karavīru sastāvā tiks izvietota Gulbenes novada Stāmerienā.

Dalies ar šo ziņu