30 jaunie karavīri absolvē Militārās pamatapmācības kursu

NBS
Sargs.lv
Image
dod zv'erestu
Foto: Gatis Dieziņš/Aizsardzības ministrija

Šonedēļ 30 jaunie karavīri absolvē Militārās pamatapmācības kursu. Savukārt 42 jaunie karavīri, kuri sekmīgi pabeiguši apmācību pirmo posmu, dos karavīra zvērestu.

Svinīgās ceremonijas norisināsies Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skolā, Alūksnē. Zvēresta došanas ceremonijā jaunos karavīrus sveiks Nacionālo bruņoto spēku virsseržants augstākais virsseržants Edgars Joksts-Bogdanovs.

Militārās pamatapmācības kursa absolventi apmācības uzsāka pagājušā gada novembrī, savukārt apmācības pirmā posma absolventi pamatapmācības kursu uzsāka šī gada janvārī.

Militārās pamatapmācības kursa laikā jaunie karavīri apgūst pamatus darbībai ar ieročiem, taktikā, darbā ar karti un kompasu, kā arī pirmās palīdzības sniegšanu, lauka kaujas iemaņas un vairākus citus militārās apmācības priekšmetus.

Kurss ir sadalīts divās daļās. Pirmais apmācības posms noslēdzas ar zvēresta došanas ceremoniju, bet līdz tam lielākoties notiek teorētiskā apmācība. Otrajā apmācības posmā jaunie karavīri iegūtās zināšanas nostiprina praktiski – mācās dzīvot lauka apstākļos un praktiski apieties ar ieroci, kā arī apgūst lauka kaujas iemaņas.

Jauno karavīru dienests sākas ar kareivja profesijas, kas ir militārās karjeras sākumposms, pamatiemaņu apgūšanu Kājnieku skolā vai Sauszemes spēku Mehanizētajā kājnieku brigādē. Šo iemaņu apgūšanai šogad plānoti 13 militārās pamatapmācības kursi. Savukārt kareivjiem speciālistiem plānoti divi, bet virsniekiem speciālistiem – viens apmācības kurss.

Dalies ar šo ziņu