NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupa piedalīsies mācībās "Spring Storm 2024" Igaunijā

Militārās mācības
Sargs.lv
Polijas bruņoto spēku kaujas tanks PT-90 mācībās Ādažu poligonā
Foto: srž. Ēriks Kukutis / Aizsardzības ministrija

No 6. līdz 21. maijam NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupa piedalīsies lielākajās ikgadējās Igaunijas Aizsardzības spēku mācībās “Spring Storm 2024”. Mācību galvenais uzdevums ir īstenot sadarbību ar sabiedrotajiem NATO komandpakļautības ietvaros.

Militāro mācību laikā notiks militārā autotransporta kolonnu pārvietošanās pa autoceļu A1 ceļa posmā Ādaži – Ainaži - Ādaži, kas var īslaicīgi kavēt satiksmes plūsmu.

Spring Storm 2024” ir daļa no plašāka mēroga mācību “Steadfast Defender 24” otrās fāzes, un tajās galvenā uzmanība tiks pievērsta NATO sabiedroto spēku pastiprinājuma izvietošanas izmantošanai visās jomās, izceļot alianses vienotību. Kaujas grupas dalība šajās mācībās ir gatavības apliecinājums, kas stiprina NATO apņemšanos sargāt Latvijas drošību, stabilitāti un teritoriālo integritāti.

Mācībās piedalīsies vairāk nekā 14 000 dalībnieki no 13 NATO dalībvalstīm ar 300 dažāda veida bruņutehnikas vienībām.

NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupa stiprina Latvijas aizsardzību un šobrīd to veido vairāk nekā 1900 karavīri no  Albānijas, Čehijas, Itālijas, Islandes, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas, Spānijas un Ziemeļmaķedonijas.

Dalies ar šo ziņu