ASV septembrī sāks apmācīt Ukrainas pilotus lidojumiem ar F-16

Militārās mācības
LETA/AFP
F-16 iznīcinātājs
Foto: Reuters/Scanpix

ASV septembrī sāks apmācīt Ukrainas pilotus lidojumiem ar iznīcinātājiem F-16, ceturtdien paziņoja Pentagons.

Mācībās Savienotajās Valstīs piedalīsies ne tikai piloti, bet arī tehniskais personāls, sacīja ASV Aizsardzības ministrijas pārstāvis sakariem ar presi Pats Raiders.

Vispirms gaisa spēku bāzē Teksasas štata Sanantonio notiks angļu valodas mācības, bet oktobrī gaisa spēku bāzē Arizonas štata Tūsonā sāksies lidošanas un tehniskās apmācības, teica Raiders.

ASV prezidents Džo Baidens un viņa Ukrainas kolēģis Volodimirs Zelenskis ceturtdien telefonsarunā apsprieda apmācību programmu, pavēstīja Baltais nams.

"Prezidents Baidens atkārtoti apliecināja ASV apņemšanos atbalstīt Ukrainas aizsardzību pret Krievijas agresiju tik ilgi, cik tas būs nepieciešams, un saukt Krieviju pie atbildības par tās rīcību," teikts Baltā nama paziņojumā.

ASV programma papildina Eiropas sabiedroto plānus par Ukrainas pilotu apmācīšanu lidot ar ASV ražotajiem F-16.

Pagājušajā nedēļā ASV paziņoja Dānijai un Nīderlandei, ka tās var nodot Ukrainai savus F-16, kad Ukrainas piloti būs apmācīti tos izmantot.

Ceturtdien Norvēģija informēja, ka arī tā piešķirs Ukrainai F-16, un ziņu aģentūra NTB vēstīja, ka dāvinājumā būs no piecām līdz desmit lidmašīnām.

Raiders teica, ka apmācība parasti ilgs no pieciem līdz astoņiem mēnešiem atkarībā no pilotu jau iegūtajām prasmēm.

Valodas apmācība sākumā ir ļoti svarīga, "ņemot vērā sarežģītību un specializēto angļu valodu, kas nepieciešama, lai vadītu šīs lidmašīnas", viņš uzsvēra.

ASV sāks savu apmācības programmu, jo Dānija un Nīderlande nespētu nodrošināt visu Ukrainai nepieciešamo pilotu sagatavošanu, piebilda Raiders.

Dalies ar šo ziņu