Preiļu un Rēzeknes novados notiks Zemessardzes mācības

Militārās mācības
Sargs.lv
Zemessardzes 3.Latgales brigādes 35. kājnieku bataljona zemessargu mācības
Foto: Foto: no Zemessardzes 35.kājnieku bataljona arhīva

No 8. līdz 9. jūlijam Preiļu un Rēzeknes novadu teritorijās notiks Zemessardzes 35. kājnieku bataljona taktiskās mācības, kuru laikā zemessargi pilnveidos kaujas iemaņas un uzlabos militārā transporta vadīšanas prasmes, pārvietojoties militārās tehnikas kolonnā.

Mācību uzdevumu izpildes laikā Rēzeknes novada Feimaņu pagastā, Latvijas Valsts mežu saskaņotā teritorijā tiks lietota mācību munīcija, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību. Tomēr, atrodot mācību vietās nezināmus priekšmetus, tos aizliegts aiztikt vai pārvietot.

Militāro mācību laikā tiks ievērotas ugunsdrošības un dabas aizsardzības prasības, izmantotās teritorijas pēc uzdevumu izpildes nepieciešamības gadījumā tiks sakoptas.

Mācību ietvaros Preiļu un Rēzeknes novadu teritorijās pa reģionālajiem autoceļiem pārvietosies militārā transporta kolonna.

Mācību laikā iedzīvotājiem jārēķinās ar īslaicīgiem satiksmes ierobežojumiem. Tuvojoties militārās tehnikas kolonnai, bruņotie spēki aicina autovadītājus ievērot ceļu satiksmes noteikumus un netraucēt kolonnu kustību, piemēram, mēģinot to apdzīt.

Nacionālie bruņotie spēki aicina iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju pilnveidošanu.

Lai pievienotos Zemessardzes 35. kājnieku bataljonam, zvaniet uz  tālruni - 22048399. Plašāka informācija –  www.esizemessargs.lv.

 

Dalies ar šo ziņu