Jūras spēki piedalās militārās mācībās “Rekin” un “Northern Coasts 2022”

Militārās mācības
Sargs.lv
NBS Jūras spēku flagmanis kuģis "Virsaitis"
Foto: Aizsardzības ministrija

No šodienas līdz 23. septembrim Gdiņā, Polijā, Jūras spēki piedalīsies Polijas Jūras spēku militārajās mācībās “Rekin”, savukārt no 19. līdz 22. septembrim starptautisko militāro mācību “Northern Coasts 2022” posmā, kas norisināsies Lietuvas ūdeņos.

Mācībās “Rekin” piedalīsies štāba un atbalsta kuģis A-90 “Varonis” un karavīri, kuri atbalstīs un nodrošinās Baltijas valstu jūras eskadras (Baltic Naval Squadron, BALTRON) štāba darbību. Mācībās piedalās arī Lietuvas un Igaunijas jūras spēku kuģi.

Militāro mācību mērķis ir veikt iesaistīto vienību padziļinātus personāla treniņus dažāda veida draudu vidē, lai nodrošinātu to savietojamību un uzlabotu sadarbības procedūras.

Starptautiskās militārās mācības “Northern Coasts 2022” no 9. līdz 22. septembrim Baltijas jūrā organizē Vācijas Jūras spēki. Mācībās piedalās štāba un atbalsta kuģis A – 53 “Virsaitis”, patruļkuģis P-09 “Rēzekne”, kuģi un gaisa kuģi no Francijas, Lietuvas, Igaunijas un ASV, kā arī ASV Ūdenslīdēju vienība. 

Mācību “Northern Coasts 2022” mērķis ir jūrniecības aizsardzību elementu treniņi kuģu grupā, lai palielinātu savietojamību un novērstu iespējamos trūkumus, tādejādi stiprinot sadarbību starp Baltijas jūras valstu jūras spēkiem.

BALTRON ir viens no ilgstošākajiem Baltijas valstu sadarbības projektiem, kas tiek īstenots kopš 1998. gada augusta. Šī sadarbības formāta mērķis ir nodrošināt pastāvīgas ātrās reaģēšanas spējas jūrā miera laikā un krīzes apstākļos. BALTRON pirmais komandieris bija jūras kapteinis Ilmārs Lešinskis no Latvijas Jūras spēkiem.

Dalies ar šo ziņu