Latvijas karavīri un zemessargi piedalās militārajās mācībās “Northern Strike 2022”

Militārās mācības
Sargs.lv
Zemessardzes apvienotā uguns atbalsta priekšējie novērotāji (JFO) mācībās “Northern Strike 2022”
Foto: Zemessardzes apvienotā uguns atbalsta priekšējie novērotāji (JFO) mācībās “Northern Strike 2022”/Foto: srž. Ēriks Kukutis/Aizsardzības ministrija

No 6. līdz 20. augustam Nacionālo bruņoto spēku karavīri un zemessargi piedalās mācībās “Northern Strike 2022” Mičiganas štatā, Amerikas Savienotajās Valstīs.

“Northern Strike” ir ikgadējas apvienotās sauszemes un gaisa spēku mācības, ko organizē Mičiganas Nacionālā gvarde. Mācību mērķis ir uzturēt un pilnveidot vienību kaujas gatavību, tai skaitā veicot kaujas šaušanu un integrējot apvienoto uguns atbalstu sauszemes spēku vienību uzdevumu izpildē, kā arī turpināt sadarbību ar sabiedroto spēkiem.

Mācībās Latviju pārstāvēs Nacionālo bruņoto spēku karavīri no Mehanizētās kājnieku brigādes kā gaisa atbalsta kontrolieri un apvienotā uguns atbalsta novērotāji, karavīri no Gaisa spēkiem kā lidlauka operāciju vadības speciālisti, Speciālo operāciju pavēlniecības Speciālo uzdevumu vienības karavīri, kā arī zemessargi no Zemessardzes medicīnas rotas, inženieru rotas un apvienotā uguns atbalsta speciālisti.

Līdz ar Latvijas karavīriem kopumā mācībās “Northen Strike” Greilingas un Alpenas bāzēs piedalīsies 7400 karavīru no ASV un četrām sabiedroto valstīm.

Latvijas Nacionālo bruņoto spēku karavīri un zemessargi ik gadu piedalās mācībās "Northern Strike", uzturot ciešu saikni ar partnerštatu Mičiganu un Mičiganas Nacionālo gvardi.

ASV ir ilggadējs Latvijas stratēģiskais partneris un sabiedrotais, ieņemot nozīmīgu lomu Latvijas aizsardzības spēju stiprināšanā. Latvijas un ASV karavīri regulāri piedalās kopīgās mācībās un aktivitātēs, lai veicinātu sadarbību un savietojamību.

Dalies ar šo ziņu