Veiksmīgi noslēgušās Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljona apmācības “GRIFS III”

Militārās mācības
Sargs.lv
Zemessardzes 3.Latgales brigādes 36. kaujas atbalsta bataljona zemessargs mācībās "Grifs III" Ādažu poligonā
Foto: št.vsrž. Gatis Indrēvics/ Aizsardzības ministrija

No 17. līdz 24. jūlijam Ādažu militārajā poligonā Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljons organizēja lauka taktisko vingrinājumu “GRIFS III”. Šāda veida mācības notika jau trešo gadu pēc kārtas, un tajās piedalījās vairāk nekā 350 profesionālā dienesta karavīri, zemessargi un civilie darbinieki. Vingrinājuma norisei atbalstu sniedza arī personāls no citiem Zemessardzes 3. Latgales brigādes bataljoniem, Zemessardzes 1. Rīgas brigādes, kā arī Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes gaisa kontrolieri, Baltijas Gaisa patrulēšanas misijas (Baltic Air Policing) Baltijas valstīs un NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas (eFP) pārstāvji.

Par bataljona profesionālās izaugsmes līmeni liecināja spēja integrēt sabiedroto sauszemes un gaisa spēku elementus. Tie šoreiz bija no Lielbritānijas, Spānijas, Itālijas, Slovēnijas un Kanādas. Īpaši iespaidīgi izskatījās Spānijas Gaisa spēku daudzfunkcionālās lidmašīna F-18 un Itālijas bruņoto spēku tanka “LEOPARD 2” iesaiste bataljona taktiskajos manevros.

“Ādažu militārais poligons Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljona karavīriem bija lieliska treniņu platforma, lai veiksmīgi savienotu un vadītu kaujas šaušanu un apakšvienību manevru ar netiešo uguns atbalstu un atbalstu no gaisa. Esam pateicīgi par iespēju šeit darboties un realizēt sava bataljona uzdevumus”, uzskata komandieris pulkvežleitnants Oskars Omuļs.
“Mācību izspēles laikā šaušana notika ar kaujas munīciju, un tas liecina par bataljona karavīru un zemessargu augsto profesionalitāti. Ir sasniegtas zināmas virsotnes, un tas ļauj virzīties uz priekšu”, pauž Štāba priekšnieks majors Guntars Mežals.

Tāpat vingrinājuma laikā tika izspēlēti scenārijā iepriekš ieplānoti incidenti, lai trenētu bataljona personāla spējas darboties dažādās kritiskās situācijās.

Noslēdzošā vingrinājuma diena bataljona personālam bija vispiesātinātākā, jo papildu nemitīgajām aktivitātēm un incidentiem, kas notika gan diennakts gaišajā, gan tumšajā laikā, bija nedēļas laikā sakrājies zināms nogurums. Tas karavīriem un zemessargiem prasīja papildu koncentrēšanās spējas individuālo un kolektīvo iemaņu pielietošanai.    

Mācību noslēgumā tika pasniegti NBS komandiera, bataljona komandiera un Zemessardzes komandiera apbalvojumi par dienesta pienākumu pildīšanu ārkārtējās situācijas laikā, kā arī par augstu motivāciju un atbildības sajūtu, pildot savus dienesta pienākumus.

“Karavīru un zemessargu attieksme ir tas, kas veido rezultātu. Ar lepnumu varu teikt, ka mans nodoms un koncepcija tika realizēta pilnībā. Esmu gandarīts par sasniegto rezultātu lauka taktiskā vingrinājuma “GRIFS III” norises laikā,” savu atzinību par vingrinājuma norisi pauž Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljona komandieris pulkvežleitnants Oskars Omuļs.

Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljons ir vienīgais profesionālā dienesta bataljons Latgalē. Pieteikšanās un plašāka informācija – pa tālruni 26676291 vai klātienē Lūznavā, Rēzeknes novadā (Jaunatnes ielā 2a). Nacionālo bruņoto spēku militārā bāze un Latgalē pirmā profesionālā dienesta karavīru apakšvienība Lūznavā tika atklāta 2018. gada 31. maijā, kad Nacionālie bruņotie spēki svinīgā ceremonijā pārņēma Lūznavas profesionālās vidusskolas zemi un būves.

Dalies ar šo ziņu