ASV Bumbvedēja B-52H apkalpe mācībās virs Ādažu poligona līdzi ņēmusi Latvijas karogu

Militārās mācības
Sargs.lv
Image
ASV bumbvedēja B-52H apkalpe pēc uzdevuma izpildes ar Latvijas karogu
Foto: U.S. Air Force

Spānijā Moronas gaisa spēku bāzē bāzēto ASV Gaisa spēku 2.bumbvedēju brigādes stratēģiskā bumbvedēja B-52H “Stratofortress” apkalpe pēc atgriešanās no mācību uzdevuma izpildes Ādažu poligonā nofotografējusies ar Latvijas valsts karogu, kas lidotājiem bija līdzi visu mācību operācijas laiku, portālu “Sargs.lv” informēja ASV Gaisa spēku pārstāvji.

Portāls “Sargs.lv” jau vēstīja, ka aizvadītajā nedēļas nogalē ASV bumbvedēji B-52H, sadarbojoties ar Latvijas un Latvijā izvietotās NATO Paplašinātās klātbūtnes tuvā gaisa atbalsta kontrolieriem (JTAC), pirmo reizi Ādažu poligonā veica bombardēšanu, izmantojot kaujas munīciju – deviņas MK-82 aviobumbas.

Spānijā dislocētā bumbvedēja vienība uz uzdevumu izpildi Ādažos devās līdzi, šķērsojot vairākas NATO dalībvalstis, virs kurām to pavadīja sabiedroto iznīcinātāji.

Kā sarunā ar “Sargs.lv” atzina bombardēšanu vadījušais Latvijas JTAC speciālists šāda sabiedroto attieksme ir cieņas apliecinājumus. Pēc uzdevuma pabeigšanas ASV lidotāji solījuši “izlidināto” Latvijas karogu nogādāt Ādažu bāzē.

ASV lidotāju tradīcija ņemt līdzi uz lidmašīnas borta partnervalstu vienību karogus nākusi no konfliktiem Afganistānā un Irākā, kad kopīgi veiktas operācijas tiek iemūžinātas šādā veidā. Pēcāk lidotāju parakstītajam karogam tiek pievienota piemiņas plāksnīte, kurā teikts ,ka konkrētās lidmašīnas apkalpe ņemot līdzi partneru karogu attiecīgajā datumā devās uzdevumā virs konkrētās valsts, sniedzot atbalstu sabiedrotajiem. Parasti karogs, tiek nogādāts vienībā, kura bumbvedēju atbalstīja virs zemes.

“Tas mums ir liels gods. Man bija pārsteigums, ka šī bumbvedēja apkalpe kaut ko tādu sarūpēja. Pēc mācībām, izejot uz sakariem, lidotāji paziņoja, ka arī viņiem ir bijis gods ar mums sadarboties. Tas nozīmē, ka tās nebija kārtējās mācības, bet īpašs notikums. Arī pati apkalpe paziņoja, ka šīs mācības viņiem bija izaicinājums. Bumbas tika mestas no visai zema augstuma – 5000 pēdām, jeb 1500 metriem, kas iepriekš nav darīts. Viņi pat atzina, ka, sēžot lidmašīnā, esot izjutuši sprādziena vilni,” atzina Latvijas JTAC.

ASV Stratēģiskā bumbvedēja B52H lidojums notika starptautisko mācību “Summer Shield” ietvaros, kur līdz ar Latvijas karavīriem piedalījās bruņoto spēku pārstāvji no 13 NATO valstīm.

Dalies ar šo ziņu