Karavīri un zemessargi piedalās mācībās “Ground Target 20”

Militārās mācības
Sargs.lv
Image
L-70
Foto: Gatis Dieziņš/Aizsardzības ministrija

No 20. līdz 22. novembrim Ādažu poligonā norisināsies kaujas šaušanas mācības “Ground Target 20”, kuru laikā karavīri un zemessargi uzlabos prasmes šaut ar pretgaisa aizsardzības raķešu sistēmām “RBS‑70” un zenītlielgabaliem “L‑70” pa sauszemes mērķiem.

Mācības organizē Gaisa spēki, bet to galvenā mērķauditorija ir Gaisa spēku Pretgaisa aizsardzības diviziona un Zemessardzes 1. Rīgas brigādes 17. kaujas atbalsta bataljona karavīri, kuri ikgadēji “RBS-70” un “L-70” pamatapmācības kursā apgūst iemaņas darbībai ar pretgaisa aizsardzības raķešu sistēmām.

Zemessardze ir lielisks piemērs Latvijas pilsoņu brīvprātīgai iesaistei mūsu valsts aizsardzībā, kas ir visas mūsu sabiedrības kopēja atbildība. Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju. Vienlaikus dienests Zemessardzē ir iespēja uzlabot savu vispārējo fizisko sagatavotību, veselību un paplašināt savu redzesloku, piedaloties militārajās mācībās gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargsatmil [dot] lv () vai personīgi ierodoties vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv!

Dalies ar šo ziņu