Aktuāli

Zemessardzes 1. Rīgas brigādes vienībās ierodas rezerves karavīri, lai gatavotos gaidāmajām mācībām

Militārās mācības
Sargs.lv
Image
rezerves karavīri
Foto: Gatis Dieziņš/Aizsardzības ministrija

21. septembrī Zemessardzes 1. Rīgas brigādes bataljonos ieradās rezerves karavīri, lai gatavotos gaidāmajām Zemessardzes mācībām militāro mācību ciklā “Namejs 2020”. Rezerves karavīru apmācības mērķis ir pēc iespējas ātrāk un efektīvāk integrēt papildspēkus bataljonu uzdevumu izpildē, ko 1. Rīgas brigāde militāro mācību ietvaros plāno veikt no 25. līdz 27. septembrim.

Pēc ekipējuma izsniegšanas rezerves karavīri devās uz Zemessardzes 17. kaujas atbalsta bataljonu, kur notiks vairāku dienu apmācība. Tās laikā rezerves karavīri atsvaidzinās kaujas šaušanas, lauka un pilsētas kaujas iemaņas, topogrāfiju un citas karavīram nepieciešamās zināšanas un prasmes.

Rezerves karavīri ir Latvijas pilsoņi, kas pilda dienestu Nacionālo bruņoto spēku rezervē. Rezerves karavīros ieskaita karavīrus, kas ir atvaļināti no profesionālā dienesta, zemessargus pēc līguma par dienestu Zemessardzē izbeigšanas, Latvijas pilsoņus, kuri brīvprātīgi pieteikušies dienestam bruņoto spēku rezervē, kā arī jaunsargus, kuri sekmīgi nokārtojuši speciālo kursu vai valsts aizsardzības mācības noslēguma pārbaudījumus un devuši karavīra zvērestu.

Jau ziņots, ka no 15. augusta līdz 4. oktobrim, visā Latvijā norisinās Nacionālo bruņoto spēku militāro mācību cikls “Namejs 2020”, lai pārbaudītu un pilnveidotu vienību gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei kā patstāvīgi tā arī kolektīvās aizsardzības sistēmas ietvaros. 

Militāro mācību cikla “Namejs 2020” uzdevumi ir izvērtēt un pilnveidot Bruņoto spēku komandvadības sistēmu, stiprināt sadarbību starp vienībām,  Iekšlietu ministrijas struktūrām un pašvaldībām, pārbaudīt un pilnveidot apgādes jautājumus, kā arī pārbaudīt un pilnveidot gaisa un sauszemes operāciju integrācijas procedūras.

Nacionālo bruņoto spēku militāro mācību cikls “Namejs 2020” Zemessardzes 1. Rīgas brigādes atbildības teritorijā – Rīgā, Jūrmalā, Babītes, Olaines, Mārupes, Ķekavas, Baldones, Iecavas, Vecumnieku, Bauskas, Stopiņu, Salaspils, Garkalnes, Carnikavas, Ādažu, Ropažu un Rundāles novados –  notiks no 21. līdz 27. septembrim.

Dalies ar šo ziņu